Вже неодноразово повідомлялося, що месенджери стали неймовірно популярними не тільки в Україні, а й у всьому світі. В кожній країні популярністю користуються різні месенджери, для прикладу в Україні це Viber та Telegram, в США – WhatsApp і Signal, і тому подібне. Якби не було, але питання безпеки їхніх користувачів завжди було неймовірно важливим і різні приватні компанії періодично роблять тестування для них, щоб вибрати найкращий та найбезпечніший месенджер. Проаналізувавши велику кількість таких досліджень та тестувань, буде названо 3 месенджера, яким найбільше довіряють експерти з безпеки.
Найчастіше, в різноманітних рейтингах, можна зустріти месенджер Wickr, який маловідомий серед українців. Особливістю цього месенджера можна назвати те, що він абсолютно анонімний. В месенджері не зберігається ніяка ваша особиста інформація, тобто вона не розміщується ні на серверах месенджера ні на самих пристроях.
Крім цього, варто відмітити те, що кожен користувач месенджера може обирати один з трьох типів шифрування (AES 256, ECDH 521, RSA 4096 TLD) та особисто вибирати проміжок часу, коли всі відправлені повідомлення будуть автоматично знищуватися.
При цьому месенджер займає невеликий об’єм оперативної пам’яті в порівнянні з аналогами. В цілому, це дійсно якісна альтернатива Viber, WhatsApp та Telegram.
Наступним безпечним месенджером став Signal, який також ще не користується популярністю в Україні. В свій час (близько 6-8 міс. тому) його рекламував сам Ілон Маск, а ще раніше навіть Едвард Сноуден.
Особливістю цього месенджера є те, що ваші особисті листування не зможе прочитати ніхто, крім вас та отримувача повідомлення. І навіть при великому бажанні, власники Signal не зможуть отримати до них доступ. Причиною є тип шифрування E2E, який запобігає будь-якому сторонньому втручанню в діалоги користувачів.
Крім цього, відкритий код месенджера Signal можна особисто завантажити та перевірити на наявність посторонніх інструментів. При потребі, код можете шукати на Github.
Причина, через яку Signal “не зайшов” українцям є те, що він максимально схожий до Telegram, але із меншим функціоналом.
Якби не було дивно, але більшість експертів сходиться в тому, що iMessage від Apple можна вважати одним із найбільш захищених месенджерів. Крім безпеки, всі відмічають його простоту та зручність у користуванні. Недоліком цього месенджера є те, що він доступний тільки для iOS, а значить велика частина користувачів (з Android – смартфонами) просто не мають можливості ним користуватися.
Ще стосовно захисту відправлених повідомлень. Штучний інтелект месенджера сам вибирає, яким безпечним способом відправити ваше повідомлення.
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…
Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…
Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…