Статті

Смартфони з гнучким екраном: що про них відомо

Share

Про смартфони, які мають таку фантастичну особливість як гнучкий екран, мова була вже давно, але ось результат розробок з’явився на світ в 2018 році. Уже в 2019 гнучкі смартфони з’явилися на ринках і коштували чимало, навіть занадто чимало, це з урахуванням частих шлюбів і недоробок. Втім, з розвитком технології, такий вид гаджетів скоро подешевшає і стане більш доступним.

Перша компанія, яка почала розробки в сфері гнучких дисплеїв – LG. В 2019 стало відомо, що випуск першого їх смартфона зі складним екраном відбудеться в лінійці LG V. Коштувати цей гаджет буде дорого, але передбачається випуск в маси наступної моделі – LG G, яку зможе набути будь-який бажаючий.

Першовідкривачами у виробництві стала південнокорейська корпорація Samsung. І відразу перший же випущений смартфон з гнучким екраном – Samsung Galaxy Fold – виявився проблемним. Продукт компанії у багатьох ламався буквально відразу після першого використання.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Екран просто переставав працювати. Також, смартфони, випущені на продаж, мали більш широку смугу відведення між екранами, ніж зразок на презентації. Samsung взявся за виправлення недоліків, і допрацьована версія стала доступна в Україні з жовтня 2019 року. Проблема уразливості екрану була усунена, і тепер смартфон не вийде з ладу раніше терміну. Крім незвичайного екрану, гаджет відрізняється наявністю всередині самого сучасного процесора і доступу до 12 Гб оперативної і 512 Гб внутрішньої пам’яті. Ціна у Galaxy Fold не з дешевих – від 60 000 грн.

Цікаву ідею висунула китайська компанія Huawei. Про особливості складного смартфона їх марки повідомляється, що він буде згинатися двічі – краї дисплея теж будуть гнучкими.

Технічна начинка поки залишається достеменно невідомою, зате ціна менша, ніж у Galaxy Fold, що вже надає майбутню новинку позитивний відтінок.

Другим смартфоном від Samsung зі складним дисплеєм стала модель Galaxy Z Flip і вийшов він у лютому 2020 року. Смартфон був представлений з новими пристроями S-серії, вихід був супроводжений широкої інформаційної презентацією, щоб «відмити репутацію» свого минулого, не дуже вдало почав, складного Galaxy Fold.

Z Flip має більше спільного з розкладачкою, на відміну від його попередника, схожого на складаючий навпіл планшет. Смартфон компактний, зі зручним маленьким дисплеєм біля камер. Начинка, з невідомої причини, не найсвіжіша: процесор Snapdragon 855 Plus. Невеликим недоліком вважається екран, який легко дряпається.

Чутки про відродження лінійки Motorola RAZR полетіли взимку 2019 року. Lenovo випустила свою відповідь з гнучким екраном вже восени, а продаватися девайс почав тільки в 2020 році, з обмеженнями за кількістю. Ціна не кусається в порівнянні з конкурентами (всього 40 000 грн) і тому технічні характеристики трохи застарілі: процесор 710-й і 6/128 Гб пам’яті. У критерії швидкості зношування заявлена можливість в 100 000 циклів, а на ділі – трохи більше 27 000 складань.

Фантастична технологія створення гнучких екранів вже втілена в життя, але все ще досить свіжа і десь сира. Тому нікуди не дітися від високої ціни і крихкості гнучких смартфонів. Ціни, згодом, стануть знижуватися з астрономічних до середніх, і тоді гнучкі дисплеї увійдуть в життя кожного користувача.

Варто відзначити, що так полюбилися користувачам зручні AMOLED-дисплеї не можуть згинатися, тому виробникам доводиться вдаватися до використання органічних світлодіодів, що знижує якість матриці. Екран поки ще є слабким місцем складних смартфонів, не виключені поломки, з якими доведеться миритися з огляду на свіжості технологій винаходи.

Щоб покрити недоліки екрану гнучкі смартфони намагаються начинити найкращим. Останній розроблений восьмиядерний процесор Snapdragon 856 і не менш потужний HiSilicon Kirin 990 – часті гості складаються смартфонів. Для виправдання цінника додається більший обсяг пам’яті і деякі моделі отримують по 6 камер. Також, гнучкі смартфони працюють довше через використання двох батарей.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Експерти TechRadar назвали 13 найкращих прогумованих смартфонів на весну 2024 року

    Найкращим смартфоном з прогумованим корпусом визнано Nokia XR20 із захистом IP68 та MIL-STD-810, тонким та…

    26.04.2024

    Київстар попередив про збільшення у 10 разів, до чого готуватися

    Серед українських інтернет-провайдерів «Домашній Інтернет» від Київстар має найбільшу мережу гігабіти. Лише за час повномасштабного вторгнення компанія…

    26.04.2024

    Потрібен чи ні антивірус на смартфоні з Android

    У цій статті обговоримо таку тему, як антивірусне програмне забезпечення для мобільних пристроїв. Багато хто…

    26.04.2024

    Топ-7 важливих налаштувань для нового iPhone

    Мрія багатьох молодих людей – новий iPhone останньої моделі. Такий подарунок дійсно буде незабутнім, але,…

    26.04.2024

    Старі версії Android отримали підтримку чат-бота Google Gemini

    Google додала підтримку нейромережі Gemini до операційних систем Android 10 і 11. Як пише 9to5Google,…

    26.04.2024

    У мережі засвітився Microsoft Surface 6 на Snapdragon X Elite

    Apple вже давно довела, що ARM-процесори здатні не тільки демонструвати високу продуктивність у десктопних системах,…

    26.04.2024