Смартфони – це чудові пристрої, завдяки яким ми можемо використовувати безліч сучасних послуг і технологій на ходу. На жаль, вони також є крихкими пристроями, які легко ламаються, особливо їхні дисплеї. Також варто зазначити, що їх заміна коштує дуже дорого, і MakeUseOf пояснює, чому.
Коротка відповідь – це складний і дорогий процес. Самі деталі теж не з дешевих.
Знімаємо розбитий дисплей
Щоб встановити новий дисплей, необхідно спочатку видалити старий. Сучасні телефони збираються досить складно за допомогою комбінації шурупів і клею. Щоб розібрати компоненти і не пошкодити додаткові елементи, потрібні спеціальні знання та інструменти.
Тому для проведення процедури необхідна допомога кваліфікованих фахівців. А це означає, що праця має бути оплачена.
Дисплей не просто скло
Кожен дисплей являє собою набір з декількох шарів матеріалів. Зверху – спеціальне скло, яке містить різні речовини, такі як алюміній, кремній тощо. щоб бути максимально міцним. Таке скло також дорожче за звичайне.
Потім є порожній простір з інертним газом, що допомагає в точності виявлення торкання. Під ним усе стає ще складніше.
Третій шар являє собою мережу з невеликих дротів, що створюють електричне поле. Дотик до дисплея пальцем перериває поле в цій ділянці та допомагає зареєструвати дотик.
Нарешті, є ще один шар скла, який можна прикріпити до корпусу. Усе це виробляється окремо і збирається в складному процесі. Звичайно, це теж дорого.
Людям подобаються бренди
Це дещо очікувано. Споживачі вважають за краще віддавати свої телефони в авторитетні ремонтні майстерні, а також використовувати більш якісні деталі. Усе це коштує грошей.
Деякі невеликі ремонтні майстерні впораються з цим завданням, але завжди є ризик. Зміна дисплея – це не просто фізичний процес. У деяких випадках, після заміни знадобиться додаткове регулювання.
LCD проти OLED
РК-панелі давно використовуються в смартфонах. Однак все змінюється змінюється і OLED-панелі стають все більш популярними. Причина в тому, що вони більш технологічні, дають кращі кольори і можуть споживати менше енергії. Однак через більш специфічну технологію вони також дорожчі.
На старих телефонах частіше використовується РК-дисплей, і заміна такого дисплея буде трохи дешевшою. Для моделей, що з’явилися приблизно після покоління iPhone 6 і новіше, OLED-панелі стають дедалі поширенішими, і тому ремонт обходиться дорожче.
Профілактика – найкращий захист
Є кілька простих кроків, щоб знизити ризик поломки дисплея. Наприклад, використання захисного чохла для мобільного телефону. Також є захисне скло, яке поміщається на дисплей і захищає його від подряпин або падінь.