Браузер Firefox став ще швидшим та безпечнішим

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Mozilla оновила браузер Firefox для Windows, MacOS, Linux та Android. У новій версії розробники виправили ряд уразливостей та помилок, а також додали різні поліпшення продуктивності. У компанії розповіли про ключові зміни та згадали про нововведення для веб-розробників.

В описі релізу Firefox 110 компанія згадує розширення списку браузерів для імпорту даних: закладок, паролів та історії. Тепер автоматично перенести інформацію можна з Vivaldi, Opera та Opera GX. Крім того, зросла швидкодія при малюванні динамічних двовимірних об’єктів: для прискорення розтеризації Canvas2D задіюється GPU.

Технологія WebGL теж почала працювати швидше – вона відповідальна за 3D-графіку на сайтах. Також розробники відзначили поліпшення продуктивності відтворення відео та якості масштабування в Windows 10/11. Тепер цих ОС апаратне декодування підтримується різними графічними процесорами, а чи не лише чіпами Intel. Ще одним покращенням стала поява підтримки плавного масштабування у PDF-документах.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Для підвищення стабільності браузера розробниками було реалізовано можливість блокування зовнішніх модулів. Наприклад, раніше антивірус міг вбудувати в додаток «ненажерливий» блокувальник реклами, який знижував продуктивність і міг призводити до вильоту програми. У новій версії подібні модулі можна вимкнути на сторінці налаштувань за адресою about:third-party. А в списку виправлених проблем безпеки числяться 25 раніше помічених уразливостей .

Інші зміни помітять лише веб-розробники: до браузера додали підтримку іменованих сторінок, атрибута list для елемента, медіа-запиту color-gamut та ще кількох елементів CSS. Дізнатися про всі зміни можна на сторінках блогу компанії для розробників та користувачів .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.