Без категорії

Експерт розкрив нові методи обману в Telegram та Instagram

Share
Час читання: 2 хв.

Кількість жертв шахрайства виросла з 99 тисяч у 2022 році до 209 тисяч у 2023 році, і ситуація цього року продовжує погіршуватися. Останні місяці відзначилися значним зростанням активності зловмисників. Вони часто отримують доступ до сторінок на платформах, таких як Telegram або Instagram, і надсилають повідомлення, просячи рідних надіслати кошти.

Якщо злочинець здобув доступ до акаунту в Telegram або Instagram і утримався там протягом 24 годин, він може здійснити повне захоплення профілю. Про це заявив Mr. Jarvis, експерт Інституту дослідження кібервійни, в інтерв’ю для “Телеграфу”.

“Якщо “агресор” протримався 24 години в акаунті людини, то часто він має ще більше можливостей. Це стосується Telegram та Instagram. У таких випадках зловмисник 24 години може не проявляти ніякої активності. А згодом, зробити повний захват акаунту аж настільки, що відновити доступ у вас вже не вдасться”, — попереджає експерт.

Mr. Jarvis радить користувачам Telegram закріпити системний чат і ретельно стежити за повідомленнями про нові входи в їхні акаунти. Якщо виявлено несанкціонований доступ, важливо діяти швидко — протягом перших 24 годин звернутися до фахівців, які допоможуть повернути контроль над акаунтом або, принаймні, видалити його.

Щодо Instagram, експерт підкреслює важливість використання надійних паролів і двофакторної аутентифікації, оскільки служба підтримки цієї соцмережі рідко може допомогти в подібних ситуаціях.

Найпоширенішим методом кібершахрайства зараз є фішинг. Простими словами, зловмисники надсилають електронні листи чи повідомлення, які виглядають як офіційні повідомлення від банків, соцмереж або інших відомих компаній, і просять вас перейти за посиланням і ввести свої дані на підробленому сайті.

Зараз користувачам потрібно бути вкрай пильними та вживати превентивних заходів для захисту своїх акаунтів у соціальних мережах.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Представлено DJI Flip: перший квадрокоптер-розкладачку від DJI

    Відомий китайський виробник квадрокоптерів DJI запустив нову лінійку під назвою Flip. Дебютна модель серії отримала…

    15.01.2025

    Windows 10 постійно встановлює одне й те саме оновлення: як виправити проблему

    Користувачі Windows 10 поскаржилися, що після встановлення оновлення KB5048239 система пропонує їм знову оновитися на…

    15.01.2025

    Представлено бюджетний складаний смартфон Nubia Flip 2

    Nubia представила в Японії складаний смартфон Nubia Flip 2, який пропонує сучасний дизайн і середньобюджетне…

    15.01.2025

    iPhone 17 Air обіцяє стати найтоншим смартфоном від Apple з товщиною 5,5 мм

    iPhone 17 Air може бути дуже тонким - 5,5 мм, згідно з новою доповіддю Мінг-Чі…

    15.01.2025

    Microsoft прогнозує, що людство вступає в етап глобальних технологічних змін

    Microsoft ухвалила рішення зробити значну ставку на штучний інтелект, створивши нову інженерну групу під назвою…

    15.01.2025

    ChatGPT отримає нові функції: тепер він буде планувати ваші справи

    Bloomberg повідомляє, що OpenAI планує випустити бета-версію нової функції планування для свого чат-бота ChatGPT. Це…

    15.01.2025