Світ

На фабриках, що працюють з Apple, Microsoft і Google, виявлено примусову працю

Share
Час читання: 2 хв.

Австралійський інститут стратегічної політики опублікував доповідь , в якій говориться, що китайська влада змушує громадян працювати на фабриках, що випускають продукцію для десятків зарубіжних компаній.

Влада Синьцзян-Уйгурського автономного району приваблюють до примусової праці уйгурів, причому не тільки в своїй провінції, а й в десятках інших регіонів країни. З 2017 по 2019 роки не менше 80 тисяч уйгурів були вивезені в дев’ять провінцій Китаю і влаштовані працювати на 27 заводів, які випускають продукцію для 83 всесвітньо відомих брендів, в тому числі Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen. Ці бренди, швидше за все, не знають про використання примусової праці, оскільки не займаються наймом персоналу для фабрик в Китаї.

Уйгури – тюркський народ, який сповідує іслам і проживає в основному в Синьцзян-Уйгурському автономному районі на заході Китаю. Під приводом боротьби з релігійним екстремізмом влада Китаю встановили за ними стеження і фактично оголосили їх поза законом. Уйгурів обмежили у свободі пересування і вибору трудової діяльності, їх розміщують в окремих гуртожитках на фабриках і змушують відвідувати заняття за ідеологічним перевихованням, їм забороняють здійснювати релігійні обряди.

У серпні 2019 року компанія Google розповіла про сайт, за допомогою яких хакери протягом двох років отримували доступ до вмісту айфонів – фотографій, відео, листування, і до решти. Для злому пристрою досить, щоб користувач відкрив заражений сайт в Safari. За цією атакою стояли китайська влада, яка хотіли організувати стеження за мобільними пристроями уйгурів. Сайти були уйгурійскими, і на них містилася інформація, яка могла зацікавити даний етнос. Китайські хакери також запустили аналогічні ресурси для злому смартфонів на Android і комп’ютерів на Windows. 

У 2019 році при в’їзді в Синьцзян-Уйгурський автономний район Китаю у туристів почали сканувати смартфони за допомогою шпигунського додатку. Він викачує всі дані і шукає знімки Далай-лами – так влада країни виявляє людей, які можуть організувати бунт або вести опозиційну пропаганду.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024