Світ

На фабриках, що працюють з Apple, Microsoft і Google, виявлено примусову працю

Share

Австралійський інститут стратегічної політики опублікував доповідь , в якій говориться, що китайська влада змушує громадян працювати на фабриках, що випускають продукцію для десятків зарубіжних компаній.

Влада Синьцзян-Уйгурського автономного району приваблюють до примусової праці уйгурів, причому не тільки в своїй провінції, а й в десятках інших регіонів країни. З 2017 по 2019 роки не менше 80 тисяч уйгурів були вивезені в дев’ять провінцій Китаю і влаштовані працювати на 27 заводів, які випускають продукцію для 83 всесвітньо відомих брендів, в тому числі Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen. Ці бренди, швидше за все, не знають про використання примусової праці, оскільки не займаються наймом персоналу для фабрик в Китаї.

Уйгури – тюркський народ, який сповідує іслам і проживає в основному в Синьцзян-Уйгурському автономному районі на заході Китаю. Під приводом боротьби з релігійним екстремізмом влада Китаю встановили за ними стеження і фактично оголосили їх поза законом. Уйгурів обмежили у свободі пересування і вибору трудової діяльності, їх розміщують в окремих гуртожитках на фабриках і змушують відвідувати заняття за ідеологічним перевихованням, їм забороняють здійснювати релігійні обряди.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У серпні 2019 року компанія Google розповіла про сайт, за допомогою яких хакери протягом двох років отримували доступ до вмісту айфонів – фотографій, відео, листування, і до решти. Для злому пристрою досить, щоб користувач відкрив заражений сайт в Safari. За цією атакою стояли китайська влада, яка хотіли організувати стеження за мобільними пристроями уйгурів. Сайти були уйгурійскими, і на них містилася інформація, яка могла зацікавити даний етнос. Китайські хакери також запустили аналогічні ресурси для злому смартфонів на Android і комп’ютерів на Windows. 

У 2019 році при в’їзді в Синьцзян-Уйгурський автономний район Китаю у туристів почали сканувати смартфони за допомогою шпигунського додатку. Він викачує всі дані і шукає знімки Далай-лами – так влада країни виявляє людей, які можуть організувати бунт або вести опозиційну пропаганду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Відповідальна та цілеспрямована. Спокійна і витривала. Борець за справедливість. Сфера інтересів: технології, які змінять майбутнє.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Samsung відкликала прошивку One UI 6.1 для Galaxy S22 через серйозну проблему

    Компанія Samsung почала випуск оновлення One UI 6.1 з нейромережевими функціями Galaxy AI для серії…

    04.05.2024

    Nokia відродила культовий телефон Nokia 3210 з підтримкою 4G і кольоровим екраном

    Компанія HMD Global, що випускає гаджети під брендом Nokia, перевипустила культовий Nokia 3210, що вперше…

    04.05.2024

    Названо терміни запуску серії Xiaomi Pad 7

    Xiaomi, відома технологічна компанія, ймовірно, завершила випуск своїх основних смартфонів цього року і тепер, як…

    04.05.2024

    SK Hynix представила SSD на 300 Тбайт

    Компанія SK hynix, провідний світовий виробник напівпровідникової пам'яті, на прес-конференції представила ряд інноваційних розробок, покликаних…

    04.05.2024

    Bose випустила захищену колонку з 20-годинною автономністю

    Компанія Bose представила Bluetooth-колонку SoundLink Max, виконану у захищеному корпусі. Новинка підтримує керування через мобільний…

    04.05.2024

    Топ-5 прихованих функцій Viber, про які вам треба знати

    Месенджери стали невід'ємною складовою комунікації, вони спрощують спілкування на роботі, під час навчання або якщо ви знаходитесь…

    04.05.2024