Міністри фінансів і керівники центральних банків 20 країн, що входять у «велику двадцятку» або G20, в ході зустрічі в японському місті Фукуока домовилися до 2020 року виробити загальні правила, які дозволили б закрити лазівки, використовувані глобальними технологічними гігантами для зниження податків.
Зараз, щоб платити менше податків, Facebook, Google, Amazon та інші великі технологічні компанії реєструють прибуток в країнах з низькими ставками податку, не беручи до уваги місце розташування своїх клієнтів, що приносять цей прибуток. Така практика розглядається багатьма державами як несправедлива.
Нові правила будуть означати більш високе податкове навантаження для великих транснаціональних компаній, а також ускладнять залучення прямих іноземних інвестицій за рахунок наднизьких ставок корпоративного податку для таких країн, як Ірландія.
Великобританія і Франція є одними з найактивніших прихильників справедливого обкладення податком великих технологічних компаній. Для вирішення проблеми пропонується стягувати податок не за місцем реєстрації, а за місцем отримання прибутку і ввести єдиний мінімальний корпоративний податок. Сполучені Штати виступають проти, оскільки бачать в цьому бажання європейців змусити компанії, зареєстровані в США, платити більше податків в Європі.
Розвиток технологій штучного інтелекту вийшов на плато, що стало несподіваною новиною для багатьох. Проривні успіхи…
Компанія Apple випустила чергові бета-версії своїх ОС і внесла в них кілька помітних змін і…
Компанія Apple запатентувала нову технологію, яка може значно розширити можливості смарт-годинника Apple Watch з моніторингу…
Ходять чутки, за якими компанія Apple розробляє дисплей для розумного будинку. Він може працювати на новій системі…
Базові смартфони флагманських лінійок порівняли за якістю екрану та камер, продуктивності та автономності. Що ще…
Головною відмінністю Samsung Galaxy S25 Ultra від Samsung Galaxy S24 Ultra є закруглені краї. Раніше…