Любителі селфі створюють загрозу статуям на острові Пасхи

0

Досягнення цивілізації зробили доступним для широких мас туристів самий віддалений населений острів у світі — острів Пасхи, також званий Рапануї.

Острів відомий, перш за все, кам’яними статуями зі спресованого вулканічного попелу, яким місцеві жителі приписують надприродну силу. У 1995 році Національний парк рапануї (острів Пасхи) став об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як і десятиліття тому, на острові проживає всього кілька тисяч людей, а от кількість туристів суттєво зросла: з 2500 чоловік в 1981 році до 150 000 чоловік в нинішньому.

Археолог Джо Енн ван Тилберг (Jo Anne Van Tilburg), яка вивчає культурну спадщину острова понад 40 років, розповіла, що приплив туристів надає «надзвичайно негативний вплив на природні ресурси Рапануї». І не тільки. За словами Джо Енн, багато туристів поводяться нешанобливо по відношенню до острова і до його жителів, в тому числі ходять по території, що охороняється, по могилах і підіймаються на статуї. Деякі з них порушують правила поведінки, щоб сфотографувати себе, колупачимся в носі однієї зі статуй.

Джо Енн вважає, що острову слід вжити рішучих заходів щодо збереження пам’яток.

загрузка...
Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут