Приблизний час читання: 6 хв

В Україні зникне старий мобільний оператор

1

Фінансові проблеми компанії «Укртелеком», що належить відомому олігарху Ринату Ахметову, підійшли до логічного кінця. Оператор мобільного зв’язку «Трімоб», який відноситься до «Укртелекому», припиняє своє існування всюди, крім Києва. Причини абсолютно зрозумілі – в умовах практично повної монополії на ринку операторів «великої трійки», кожен з яких має понад десять мільйонів абонентів, конкуренція з боку маленьких компаній абсолютно неможлива.

Фінансові негаразди «Укртелекому»

Масштабна реорганізація «Тримоб» відбулася ще в кінці минулого року. Тоді було оголошено, що оператор робить ставку на віртуалізацію – близько двохсот тисяч його абонентів будуть переведені в національний роумінг, опинившись в мережі Vodafone. В цей же час «Укртелеком» повернув державі все зайняті їм радіочастоти, призначені для високошвидкісного інтернету третього і четвертого поколінь.

Кількість базових станцій у «Тримоб» оцінюється експертами приблизно в 1700. З них в столиці – 49. Таким чином, більше дев’яноста п’яти відсотків обладнання виявляються «зайвими». Як повідомляється, частину його збираються утилізувати, частина – продати на електронних торгах.

Слід зазначити, що «Тримоб», також відомий як Utel, був першим оператором в Україні, який запустив 3G-інтернет. Але навіть це не допомогло йому зайняти на ринку нашої країни частку, яку можна розглядати без мікроскопа. А зараз йому й поготів нічого не світить: швидше за все, найближчим часом він буде повністю поглинений тим же Vodafone. Ринату Ахметову вигідніше просто продати збиткову компанію, ніж намагатися якимось чином врятувати її положення на ринку.

Читайте також  В Україні планують відкрити офіційний магазин Apple

Слід зазначити, що наростаюча монополізація ринку мобільних послуг в нашій країні – не надто хороший тренд. Чим менше оператори «великої трійки» будуть боятися конкуренції з боку кого-то, хто не входить в їх закритий «клуб», тим вище ймовірність, що послуги постійно дорожчатимуть, а тарифні плани – ставати менш вигідними. В якості ілюстрації можна згадати ліквідацію дешевих тарифних планів у Київстар і Lifecell, а також подорожчання «спеціальної» лінійки тарифів Vodafone (про все це ми неодноразово писали в наших попередніх статтях). Однією з останніх надій залишається Lycamobile, але успіхи цього віртуального міжнародного оператора за три роки на ринку також залишають бажати кращого.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua
Підписуйся на нас в «Google News» і «Telegram» , щоб оперативно читати новини!

Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

1 коментар

  1. А в нашій країні, ЯК ЗАВЖДИ, все робиться “назустріч людям”. Спочатку мобільні оператори “Київстар” і “Водафон”, а особливо “Київстар,” діждались, поки українці почнуть активно користуватись їхніми послугами, пішли навіть на деякі поступки людям, надавши недорогі пакети. Між тим успішно знищили “Укртелеком”, а тепер почали великий ШАНТАЖ українців і знищили знову недорогі пакети, якими особливо користувались пенсіонери, і поголовно підвищили ціни на свої послуги. А тепер, любі українці, користуйтесь. Ринку в Україні ніколи не було, нема й не буде, доки правлять тричі прокляті олігархи. Їм завжди мало, в їхню пельку ніколи не настачиш. Тому те, про що пащекують наші “недороблені” депутати, що в Україні, мовляв, є ринок послуг мобільних операторів, що є ринок газу, ринок постачання електроенергії тощо, це все – маячня. Треба серйозно боротися з олігархами, їх просто потрібно знищити як клас і позбавити можливості впливати на українську економіку. Ще Л. Кучма їх створив, і по суті, хто такі олігархи? Це спритні ділки, які в свій час прибрали до кишень усе, що погано лежить. А тепер, бачте, Ажмєтов, матеріальну допомогу надає пенсіонерам чи постраждалим на Донбасі. Він же, Ахмєтов, дякуючи своєму батькові Л. Кучмі, став олігархом, усе вкрав, а тепер допомоги роздає. Україна зможе жити і процвітати тільки тоді, як не буде КРОВОСОСІВ – олігархів, а для цього потрібна велика НАЦІОНАЛІЗАЦІЯ і взагалі – перезавантаження країни. Можливо це зроблять нащадки. А можливо і ні. Тоді України не буде.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут