УКРАЇНА

У Раді зареєстрували законопроєкт: Який дозволить абонентам отримати гроші за неякісні послуги зв`язку

Share
Час читання: 2 хв.

Нещодавно одна з фракцій у Верховній Раді України, а саме група депутатів з фракцій «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – за життя» зареєстрували законопроєкт, який значно підвищує штрафи за порушення прав абонентів, а також передбачає позасудове вирішення непорозумінь , що виникають між користувачами та операторами мобільного зв’язку. Створений цей законопроєкт в першу чергу на покращення якості надання послуг мобільного зв’язку в Україні.

Найголовніші зміни в законодавстві про операторів стільникового зв`язку

В тому випадку, якщо законопроєкт буде прийнято, штраф за надсилання спамних повідомлень становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто наразі ця сума становитиме – 1700-3400 гривень. За кожен доведений факт порушення прав абонентів штраф складе від однієї до п’яти тисяч НДМГ (17 000 – 85 000 грн). Сьогодні розмір такого штрафу – від п’ятдесяти до ста НДМГ, тобто сума, яку можна отримати з оператора, зросте більше ніж в двадцять разів.

Всі непорозуміння між оператором та користувачами будуть вирішуватися через НКРЗІ – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Вона ж буде займатися конфліктами між операторами. Всі права і обов’язки сторін будуть визначатися виключно цим законом: ніякі додаткові підзаконні акти не можуть бути прийняті.

Ще в законопроєкті я ряд інших цікавих нововведень, а саме:

  • Держава визначить, на яких територіях нашої країни зараз немає доступу до мобільного інтернету, навіть 2G – в тому числі тому, що послуги там надавати невигідно. Інфраструктура тут буде розвиватися за рахунок держави.
  • Встановлять технологічну нейтральність і єдиний розрахунок для всіх мобільних операторів в нашій країні.
  • Операторам дозволять спільний доступ до мереж.

Чи буде прийнято цей законопроєкт, дізнаємось згодом. Але його прийняття відкриває для простих українців цілий ряд можливостей. По-перше, це очевидне покращення якості мобільних послуг. По-друге, скорочення кількості спаму і більш адекватна цінова політика компаній. Нарешті, по-третє, нарешті з’явиться доступ до нормального мобільного інтернету в хуторах селах Волині, Закарпаття та інших традиційно проблемних регіонів нашої країни. Проте, існують і певні ризики: наприклад, не зовсім зрозуміло, скільки грошей з бюджету піде на розвиток інфраструктури і як вони повинні окупитися.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025