У Раді зареєстрували законопроєкт: Який дозволить абонентам отримати гроші за неякісні послуги зв`язку

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Нещодавно одна з фракцій у Верховній Раді України, а саме група депутатів з фракцій «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – за життя» зареєстрували законопроєкт, який значно підвищує штрафи за порушення прав абонентів, а також передбачає позасудове вирішення непорозумінь , що виникають між користувачами та операторами мобільного зв’язку. Створений цей законопроєкт в першу чергу на покращення якості надання послуг мобільного зв’язку в Україні.

Найголовніші зміни в законодавстві про операторів стільникового зв`язку

В тому випадку, якщо законопроєкт буде прийнято, штраф за надсилання спамних повідомлень становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто наразі ця сума становитиме – 1700-3400 гривень. За кожен доведений факт порушення прав абонентів штраф складе від однієї до п’яти тисяч НДМГ (17 000 – 85 000 грн). Сьогодні розмір такого штрафу – від п’ятдесяти до ста НДМГ, тобто сума, яку можна отримати з оператора, зросте більше ніж в двадцять разів.

Всі непорозуміння між оператором та користувачами будуть вирішуватися через НКРЗІ – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Вона ж буде займатися конфліктами між операторами. Всі права і обов’язки сторін будуть визначатися виключно цим законом: ніякі додаткові підзаконні акти не можуть бути прийняті.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Ще в законопроєкті я ряд інших цікавих нововведень, а саме:

  • Держава визначить, на яких територіях нашої країни зараз немає доступу до мобільного інтернету, навіть 2G – в тому числі тому, що послуги там надавати невигідно. Інфраструктура тут буде розвиватися за рахунок держави.
  • Встановлять технологічну нейтральність і єдиний розрахунок для всіх мобільних операторів в нашій країні.
  • Операторам дозволять спільний доступ до мереж.

Чи буде прийнято цей законопроєкт, дізнаємось згодом. Але його прийняття відкриває для простих українців цілий ряд можливостей. По-перше, це очевидне покращення якості мобільних послуг. По-друге, скорочення кількості спаму і більш адекватна цінова політика компаній. Нарешті, по-третє, нарешті з’явиться доступ до нормального мобільного інтернету в хуторах селах Волині, Закарпаття та інших традиційно проблемних регіонів нашої країни. Проте, існують і певні ризики: наприклад, не зовсім зрозуміло, скільки грошей з бюджету піде на розвиток інфраструктури і як вони повинні окупитися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.