Ру-версія Вікіпедії все менш популярну у українців

120

Якщо така тенденція продовжуватиметься, то перегляди україномовної «Вікіпедії» на території України зрівняються з російськомовною у 2024 році.

Про це йдеться на сайті редакторів української «Вікіпедії». На графіку відвідуваності російської та української «Вікіпедії» з території України видно, що сторінки російською мовою переглядають все менше.

У 2015 році російську вікіпедію на території України переглядали 126 млн разів, а українську — 46 млн. Натомість у 2019 році енциклопедію російською відкривали вже 109 млн разів, а українською — 63 млн.

«Якщо з території України перегляди української «Вікіпедії» будуть і далі так само лінійно зростати, а російської падати, то приблизно у грудні 2024 відвідуваність української «Вікіпедії» в Україні пережене відвідуваність російської. Звісно, головним чином це буде залежати від державної мовної політики, а також праці волонтерів з розвитку української «Вікіпедії», — пише Юрій Пероганич, гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, співзасновник ГО «Творча еліта України». Він оприлюднює щомісячні статистичні спостереження «Вікіпедії».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я