Categories: УКРАЇНА

Дніпровський школяр винайшов зарядник телефону від ходьби

Share
Час читання: 2 хв.

У Дніпрі дев’ятикласник Макар Дробишев розробив і зібрав пристрій, який здатен заряджати мобільний телефон від ходьби. Школяр уже заробив на своєму винаході перший капітал – виграв грошовий приз на міському конкурсі новацій.

Мобільний телефон 14-річного Макара Дробишева живиться від пристрою, який школяр змайстрував власноруч. Під час руху винахід виробляє до 5 вольт напруги, якої достатньо для підживлення акумулятора смартфона.

“В основному користуюся на дачі, коли треба багато ходити, а розеток там не так уже й багато, щоб заряджатися”, – каже винахідник Макар Дробишев.

Енергія для зарядження гаджета виробляється від ходьби. Свій винахід школяр назвав “Пульсаром”. Над створенням тестової моделі підліток працював майже два місяці. Зізнався, за цей час були й невдалі спроби.

“Я на своєму телефоні всі досліди і проводив, ні разу не вибухнув, нічого не заглючило. Енергія виробляється за рахунок згинання колінного суглоба. Там стоїть механізм, який приводить у дію два генератори, і так виробляється електрика”, – пояснює юний винахідник.

Опановувати роботу з електронікою школяру допомагає відео в Інтернеті. Поради підлітку дає і шкільна вчителька з фізики.

Над винаходами Макар працює у власній лабораторії вдома. Перш ніж втілити ідею у життя – створює креслення майбутнього виробу. У цьому стало в пригоді захоплення малюванням, розповідає бабуся винахідника. Згадує, однією з перших відтворених моделей Макара став металошукач.

“Ось це його роботи. Тут тонкі лінії, посидючість потрібна, образне бачення цього всього”, – вважає бабуся винахідника Людмила Дробишева.

Нині “Пульсар” – не досконалий, зізнався винахідник. Для створення пристрою хлопець використав дешеві та доступні деталі. Деякі з них знайшлися у домашньому господарстві. Щоб здобути кошти на вдосконалення тестової моделі, школяр взяв участь у міському конкурсі, де передбачена фінансова нагорода. Макар став наймолодшим переможцем серед авторів найкращих стартапів.

“Мені все-таки не подобається його каркас, алюміній, він все-таки важчий, ніж пластик. Його не завжди зручно носити. Зараз я розробляю модель для друку, які будуть набагато краще прилягати до ноги, планую всі компоненти перевести на поверхневий монтаж, розробляти друковані плати”, – зазначив Макар Дробишев.

Нині 14-річний винахідник думає, як зробити “Пульсар” зручнішим і компактнішим, та сподівається, що колись його модель стане прототипом промислового зразка.

Андрій Харитоненко

Опублікував
Андрій Харитоненко
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025