Кіберзлочинці вкрали більше 500 000 гривень дізнавшись код від SIM-карти мобільного оператора Vodafone і ввівши в оману службу банку.
Зараз прокуратура продовжує вести розслідування у відкритому кримінальному провадженні за ст. 185 КК України (крадіжка). За даними правоохоронців, група зловмисників у змові зламували сім-карти фінансового номеру жертви і знімали з її банківського рахунку всі гроші.
Влітку 2018 року в Кривому Розі організатор злочинної “схеми” змовився з товаришем про розкрадання грошових коштів у клієнта ВАТ “Альфа-Банк”. Один із злочинців займався “діалогом” з оператором Vodafone, інший – безпосередньо виведенням коштів з рахунку жертви.
31 липня 2018 року злочинець подзвонив в контакт-центр “Vodafone Україна” і вказав PUK-код. Таким чином він закріпив номер мобільного оператора Vodafone, що належить жертві, за спеціально придбаною для афери SIM-картою. За допомогою шкідливого ПО і мобільного номера шахраї в той же день зламали обліковий запис жертви в інтернет-сервісі “My Alfa-Bank”, тим самим отримавши доступ до управління її рахунками.
Їм знадобилося 44 хвилини, щоб перевести на підконтрольний їм рахунок в цьому ж банку 396 038 гривень.
За цією ж “схемою”, але вже разом з третім подільником, особа якого не встановлена, кіберзлочинці зняли з рахунку АТ “АКЦЕНТ-БАНК” і перевели в інші банки 128 607 гривень.
Зараз слідство триває, проводиться ряд експертиз. У будинках фігурантів справи вже проведені обшуки. Їм “світить” до 8 років тюремного терміну.
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…