Кopoлiвcький кpaб тa чopнa iкpa: жypнaлicти дiзнaлиcя нaйдopoжчi cтpaви в eлiтних рecтopaнaх Києвa (вiдeo)

953

Цiнa зa цiлoгo кpaбa y київcьких pecтopaнaх мoжe cягaти 50 тиcяч гpивeнь.

В cтoличних зaклaдaх нoвa мoдa i тpeнд ceзoнy – кaмчaтcький кpaб, пopцiя зa який мoжe cягaти п’ятидecяти тиcяч гpивeнь.

Пpoгpaмa “Гpoшi” пpoвeлa рeйд пo eлiтних peсторанах столиці у пошуках найдорожчої страви. Вартість устриці складає від 100 до 800 гривень за штуку.

У ресторані LEO плато з устриць обійдеться в 4900 гривень.  “Є люди, які їдять устриці тому, що це модно, а не тому, що вони їх люблять”, – зазначає ресторатор Ольга Насонова.

“Останні півроку устриці прямо на розхват”, – каже власник журналу “Завидные невесты” Олександр Тучинський.

Але тренд сезону – королівський камчатський краб. Саме на Камчатці живого делікатесу найбільше і саме звідти його везуть за тисячі кілометрів у Київ. Його обожнюють українські гурмани-багатії.

У акваріумі ресторану Catch є і лобстери і королівські краби. Ціна краба – майже 4 тисячі гривень за кілограм, але тут купувати доведеться цілим, а це значно дорожче, адже вага живого краба – до 3 кілограмів.

У порівнянні із цим, мангуст, запечений із вершковим соусом і пармезаном майже за 4800 гривень – дешева їжа.

Це більше, ніж заробляє значна частина українців у місяць. Втім, елітних клієнтів – удосталь. “Я можу собі дозволити, і це як мотивація заробляти гроші на майбутнє. Це як дорога машина і дорогі часи – показник статусу. Україна – взагалі країна понтів”, – зазначає Тучинський.

При цьому він зазначає, що подібні страви – це як інвестиція. “Сам я не піду. Це – інвестиція. Наприклад, якщо спілкуєшся з дівчиною – у майбутні відносини, якщо з партнерами – партнерська історія”, – каже він.

На Подолі у ресторані “Охота на овец” журналісти знайшли королівського краба за 14,5 тисяч гривень. Щоправда він не з Камчатки, а з Норвегії.

У японському ресторані Fujiwara Yoshi лобстер обійдеться в 1950 гривень, а камчатський краб – дорожче: цілих 16 тисяч. За ці гроші його і запечуть, і зварять, і підсмажать, і навіть подадуть сирим. Тут зізнаються, що готують цю страву мало не щодня.

А в ресторані “Велюр” за аналогічного краба просять півтори тисячі доларів. Тобто за 3-кілограмового камчатського краба, якого везуть з Росії, ціна становитиме близько 36 тисяч гривень, а за 4-кілограмовий красень обійдеться десь в 48 тис грн.

У цьому ж ресторані можна замовити й каспійську чорну ікру, яка входить у моду слідом за крабом. Її тут пропонують за 6,5 тисяч гривень за 50 грамів.

“Багаті люди, може в них із кризою й стало менше грошей, але не будуть вони економити на цьому. Ресторани процвітають на сьогодні”, – підсумовує Тучинський.

Джерело

1 коментар

  1. Выше их только звезды, круче их только яйца. Цена краба, доставленного в Японию $32 кг. В США закон запрещал рабовладельцу скармливать негритянской семье более 1 ведра лобстеров или омаров за один раз.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я