Приблизний час читання: 6 хв

Найбільший мобільний оператор України запустив тестування Mobile ID

0
hands texting with mobile phones in cafe

Mobile ID дозволяє проводити електронну ідентифікацію особи для отримання електронних послуг.

Найбільший мобільний оператор України компанія “Київстар” запустив сервіс Mobile ID в дослідну експлуатацію

Київстар зазначає, що Mobile ID дозволяє проводити електронну ідентифікацію особи для отримання електронних послуг.

Період дослідної експлуатації сервісу триватиме з 27 грудня 2017 року по 1 червня 2018 року. У цей період обмежена група контрактних абонентів оператора буде відчувати роботу сервісу до його комерційного запуску у другому кварталі наступного року.

На час дослідної експлуатації користувачам сервісу Mobile ID буде доступна можливість електронної ідентифікації для отримання послуг реєстрів Госгеокадастра і онлайн будинку юстиції.

Також під час дослідної експлуатації Mobile ID буде досліджуватися безперебійність функціонування сервісу, його взаємодія з системами держпідприємства Національні інформаційні системи і можливість абонентів ідентифікувати особу з використанням мобільного телефону і спеціальної SIM-карти.

“Платформа сервісу працює, до неї почали підключатися сервіс-провайдери, які будуть надавати електронні послуги, видаються перші SIM-картки зі спеціальним чипом, подана заявка на державну сертифікацію сервісу, і ми працюємо над тим, щоб зробити оформлення документів для підключення Mobile ID максимально простим і зручним для абонентів”, – зазначив директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар Євген Кражан.

Читайте також  З’явилась інформація про те, коли в України впадуть ціни на мобільний зв’язок

Для підключення сервісу Mobile ID абонент повинен здійснити заміну SIM-карти на нову, яка додатково забезпечує підтримку функції підвищеної захисту інформації при електронній ідентифікації користувача.

Mobile ID передбачає побудову інфраструктури взаємодії між мережами мобільних операторів, центрами сертифікації ключів та різними порталами електронної взаємодії з громадянами шляхом надання в користування власникам мобільних телефонів спеціальних SIM-карт з вбудованими алгоритмами ідентифікації. Починаючи з 2000 року, подібні сервіси впроваджені в більшості країн ЄС, а також в Молдові, Азербайджані, Литві, Латвії, Естонії та Казахстані.

За допомогою технології Mobile ID користувачі мобільного зв’язку зможуть ставити електронні підписи до документів, здійснювати оплату послуг, отримувати доступ до захищених електронних документів за допомогою свого мобільного телефону.

Джерело

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут