iPhone 11 поддерживает новейший стандарт Wi-Fi 6

527

Цього року Apple не вдалося випустити iPhone з підтримкою мереж п’ятого покоління. Позначився давній конфлікт з Qualcomm, через який в Купертіно не змогли домовитися про своєчасне постачання 5G-сумісних модемів. Проте Apple не була б сама собою, якби не запропонувала користувачам тимчасову альтернативу технології високошвидкісного доступу в інтернет. Їй виявився не стандарт 4G+ і навіть не 5Ge, підтримка якого з’явилася в iOS 12.2, а Wi-Fi шостого покоління.

Всі три iPhone, які Apple представила на презентації 10 вересня, підтримують Wi-Fi 6, так само відомий, як Wi-Fi AX або 802.11 ax. На даний момент це сама просунута технологія, яка розвиває швидкість до 1320 Мбіт/с. Це на 40% швидше, ніж у Wi-Fi попереднього покоління, а значить, вона цілком може використовуватися в якості альтернативи мереж п’ятого покоління. Такий приріст забезпечує більш широке охоплення частотних діапазонів і здатність технології одночасно обробляти кілька потоків даних.

На відміну від Wi-Fi 4 і 5, які могли працювати тільки на частотах 2,4 і 5 ГГц, Wi-Fi 6 підтримує діапазони 2,4, 5 і 1-7 ГГц. Це дозволить уникнути перевантаження каналів, яка нерідко трапляється на старих частотах, а в перспективі ще й збільшити швидкість передачі даних до 2 Гбіт/с, що просто необхідно при трансляції потокового відео та ігор. Щоправда, розширення підтримки частот 1-7 ГГц очікується тільки в перспективі, тоді як зараз максимальна швидкість буде обмежена 1320 Мбіт/с.

Популярні новини  iPhone 14 отримає перископну камеру

Для розширення підтримуваного діапазону необхідна наявність дозволу від держави, яку Apple не змогла вибити навіть в США, хоча і намагалася. Мабуть, через це в Купертіно були змушені відкласти запуск AR-гарнітури, інформація про якій містилася в останніх бета-версіях iOS 13. А адже вона, як з’ясували розробники, була готова до релізу на презентації разом з iPhone 11, проте в Купертіно в останній момент все переграли.

Інша складність при використанні Wi-Fi 6 полягає в необхідності мати сумісний роутер. Без нього швидкість підключення залишиться колишньою. А оскільки таких роутерів на ринку не так вже й багато, розраховувати на те, що iPhone 11 з коробки зможе працювати з інтернетом на швидкості вище 1 Гбіт/с, не варто. Тому у сухому залишку ми маємо потенційно перспективну технологію, яка навіть може конкурувати з 5G, але на даному етапі розвитку сильно обмежена у своїх можливостях.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я