Вони прикривають і відведену від лінії фронту техніку, і людей на фронті. Стоять неподалік, щоб у потрібний момент прикрити від супротивника – з неба і землі. Розрахунки зенітних установок завжди напоготові, адже калібру у 23 міліметри достатньо, щоб пробити бронетехніку і заспокоїти ворога.
Боєць повинен швидко підскочити на бойову позицію. Звестися і насипати вогнем по супротивнику. Одразу після – накивати п’ятами. Тактика “вдарив – утік” чи не найчастіше використовується для мобільних розрахунків ЗУ-23-2. Спалахи від пострілів видніються на сотні метрів. Тому час для виконання завдання іде на секунди.
Військовослужбовець Десантно-штурмових військ ЗСУ Олександр воює на зенітній установці з 2014 року. За його словами, великокаліберну гармату використовували для атак, як-от танки. Тепер же установка залучена як прикриття, зокрема від безпілотників.
Ймовірність дуже велика, але єдине – висота. Якщо він йде близько кілометра – то збити його в принципі не важко. Але як показує практика, безпілотники в основному літають вище кілометра І ефективність саме зенітної установки мала,
– зазначив Олександр.
Однак стрільба по повітряних цілях – один із важливих критеріїв для розрахунків ЗУ. Олег у складі одного з них отримав звання кращого в Україні. Завдання ставили не з легких. Втім вогневої міці достатньо, щоб за необхідності прикрити підрозділи на передовій.
Тому ця техніка завжди у готовності неподалік від лінії фронту. Мінськом не заборонено.
Джерело: 24 Канал