Як відомо, війна — двигун прогресу. І коли вона прийшла в Україну, нашим розробникам не залишилося нічого, крім як докласти максимум зусиль, аби наші солдати змогли дати гідну відсіч ворогу. Загалом за ці три роки українські інженери створили понад 20 видів різноманітної зброї та приладів.
Ось деякі з них.
Це невеликий бронетранспортер, яким можна керувати або через захищений радіоканал, або через волоконний кабель завдовжки 5 км. Двигун гібридний, потужністю 30 кВт. Швидкість — 38 км/год (по шосе). Запас ходу — до 20 км (теж по шосе).
На борту є 12,7-мм кулемет із денним та нічним прицілами. Тому вести вогонь можна цілодобово на відстані більше ніж 1 км.
Окрім виконання бойових завдань, «Фантом» може евакуювати поранених та транспортувати боєкомплекти. На додачу БТР оснащений системою інтеграції з безпілотником, що добре для розвідувальних місій.
Вперше безпілотний бронетранспортер показали у жовтні 2016 року на спеціалізованій виставці. У лютому 2017-го з’явилася нова модифікація машини з протитанковим ракетним комплексом «Бар’єр». Такий «Фантом» може вразити ціль, як легко, так і важко броньовану, на відстані від 100 м до 5 тис. м.
До речі, вже є друга модель «Фантома». Вона краща майже за всіма характеристиками. Потужність двигуна — 80 кВт. Швидкість — 60 км/год. Запас ходу — 130 км. Ще одна відмінність — вісім коліс замість шести.
«Фантом-2» оснащений 23-мм автоматичним кулеметом, системою залпового вогню, некерованими ракетами РС-80 та двома пусковими установками для керованих протитанкових ракет.
Це система кругового огляду для екіпажу бронетехніки на базі гарнітури Microsoft HoloLens. Останню версію пристрою, розробленого стартапом LimpidArmor, показали у лютому цього року на виставці IDEX-2017 в Абу-Дабі.
Новий прототип отримує 360-градусну панораму місцевості, об’єднуючи зображення з чотирьох відеокамер. Також розробники працюють над тим, аби на екрані відтворювалася телеметрія транспортного засобу та інша важлива інформація.
Шлем доповненої реальності дозволить танкістам мати значно більше інформації про те, що відбувається навколо.
Коли буде готова комерційна версія системи LimpidArmor і якою буде її вартість, поки невідомо.
Це не простий дрон для зйомки красивих пейзажів, а 23-кілограмовий літальний апарат, який може перевозити до 5 кг вантажу. У повітрі він здатен перебувати від 6 до 12 годин.
ANSER може стежити за великими територіями та переміщенням противника у глибокому тилу. У цьому йому допомагає оптика із 32-кратним зумом.
Український БПЛА — один з найлегших подібних у світі.
Безпілотник злітає за допомогою катапульти, а сідає завдяки парашуту, тобто йому не потрібні злітно-посадкові смуги або інші облаштовані майданчики.
Дешеві смартфони можуть бути не лише економічними, але й дуже зручними для повсякденного використання. Наприклад,…
Компанія Apple планує випустити оновлену версію свого ноутбука MacBook Pro з фірмовим процесором Apple M5…
На нещодавньому заході GDC старший інженер Sony Гаррет Фредлі анонсував запуск амбітного проекту під назвою…
Apple розробляє новий застосунок «Здоров’я» на основі штучного інтелекту для ефективного моніторингу показників користувачів. Про…
Компанія Xiaomi продовжує активно розвивати свої операційні системи і на черзі запуск нової версії HyperOS…
Згідно з даними, опублікованими відомим інсайдером Марком Гурманом, компанія Apple знаходиться на завершальному етапі тестування…