Categories: Технології

Таємничий літак-куля Celera 500L готується до першого польоту

Share
Час читання: 2 хв.

Через більш ніж два роки після того, як ресурс The War Zone вперше повідомив про загадковий літак в формі кулі, що з’явилося в аеропорту Southern California Logistics Airport (SCLA) неподалік від Вікторвіллі (Каліфорнія), вдосконалена версія літального апарату, схоже, готується до першого польоту. Про це свідчать свіжі знімки, опубліковані ресурсом The Drive.

У травні цього року пілот NASA і фотограф Скотт Хоу (Scott Howe) зробив знімки Celera 500L, що проходив швидкісні руліжні випробування в цьому ж аеропорту, коли пролітав повз нього. Це також підтверджує чутки про наближення першого польоту новинки.

Компанія Otto Aviation Group вже близько 10 років займається розробкою Celera 500L в умовах найсуворішої таємності. У квітні 2019 року з’явилася офіційна повідомлення про те, що компанія відновила оренду приміщень в аеропорту SCLA.

Про можливі характеристиках Celera 500L, яким керує один пілот, можна судити за патентом Otto Aviation Group, в якому описується схоже повітряне судно.

Це повітряне судно переміщається зі швидкістю 740-820 км на висоті до 65 000 футів (19,8 км), витрачаючи галон палива (3,8 л) на 30-42 милі (48-68 км). Для порівняння: популярний легкий одномоторний турбогвинтовий літак Pilatus PC-12 має робочий стелю 30 000 футів (9,1 км), крейсерську швидкість трохи меньее 330 миль на годину (483 км / ч) і спалює в середньому 66 галонів палива в годину, витрачаючи 1 галон (3,8 л) на п’ять миль (8 км).

На даний момент відомо, що в Celera 500L використовується двигун RED A03 компанії Raikhlin Aircraft Engine Developments (RED). З наявної інформації неясно, використовує Celera 500L один або два двигуна A03. У загальнодоступному профілі літака на веб-сайті Федерального управління авіації США (FAA) зазначено, що в літаку використовується « один двигун », але патентні документи описують повітряне судно з двома двигунами. Також на сайті FAA повідомляється, що Celera 500L був допущений управлінням до польотів в лютому 2019 року.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025