Інженери з Сінгапуру за день надрукували вбиральню (Туалет) на 3D-принтері. Ще деякий час пішов на монтаж сантехніки.
Про це повідомляє Хайтек +.
– Точно вивірений склад суміші дозволив дослідникам в Сінгапурі надрукувати туалетну кімнату, почавши з W-подібної структури стінок на рівні підлоги і поступово додаючи шар за шаром, поки всі елементи не були завершені, – зазначив автор.
Такий підхід знижує витрату матеріалу і вага конструкції на 30%, а час будівництва звичайного бетонної споруди – вдвічі.
Інженери надрукували дві таких вбиралені в якості демонстрації можливостей: першу за дев’ять годин, другу – трохи більше ніж за дванадцять.
На монтаж сантехніки, кахельної плитки і всього іншого йде ще п’ять робочих днів. Потім туалети можна транспортувати на будмайданчики, де наявність подібного роду окремо розташованих туалетів стало обов’язковим в Сінгапурі з 2014 року, розповідає New Atlas.
– Можливість друкувати в міру необхідності скоротить витрати компаній на підтримку запасів і на робочих, яких можна перенаправити на виконання інших, більш складних завдань, – сказав професор Тань Мін Йень. – Цей підхід підвищує безпеку робочого місця, так як спорудою туалетів займаються роботи.
Зараз команда інженерів отримує дозвіл від відповідних органів на випробування своєї технології, а також збирається комерціалізувати її, заснувавши приватну компанію.
Цілий житловий квартал для латиноамериканських фермерів і ткачів надрукував каліфорнійський стартап Fuseproject. На житла для 50 осіб у них пішло всього 24 години.