Categories: Технології

Спеціально для Росії: В Одеській області випробували надпотужні українські ракети

Share
Час читання: < 1 хв.

В Одеській області пройшли випробування ракет із збільшеною дальністю дії “Вільха-М” і ракет з касетною бойовою частиною “Вільха-Р”. Про це повідомляє прес-служба Ради національної безпеки і оборони України.

Як пройшли випробування?

Під час випробувань була проведена перевірка технічних рішень, використаних для розробки ракет, і результатів ураження цілей на максимальній дистанції. Стрільби були проведені успішно.

“Ураховуючи агресію Російської Федерації проти України, Рада національної безпеки і оборони України визначила завдання щодо розроблення та серійного виробництва нових ракет для реактивних систем залпового вогню”, – заявили в РНБО.

Що відомо про ракету «Вільха»?

«Вільха» — український ракетний комплекс з коригованим боєприпасом калібру 300 мм. Розроблений на основі радянської реактивної системи залпового вогню 9К58 «Смерч».

Над створенням комплексу працювало близько п’ятнадцяти підприємств українського оборонно-промислового комплексу. Насамперед це ДержККБ «Луч» — головний виконавець проекту за державним оборонним замовленням. Серед інших важливих учасників — Павлоградський хімічний завод, який розробив та виготовив нове сумішеве паливо для двигунів «Вільхи», підприємство «Артем», на устаткуванні якого виготовляють корпуси для ракет, «Оризон-Навігація», що спеціалізується на системах супутникової навігації, та інші.

Компоненти для виробництва «Вільхи» — вітчизняні, з новою системою управління, новим ракетним паливом, новою бойовою частиною. Однією з особливостей є система управління ракетою. Вона передбачає корекцію польоту ракети імпульсними двигунами. Ракета має корпус двигуна, сопловий блок, стабілізатори, бойову частину, запобіжно-виконавчий механізм, систему наведення, систему прийняття сигналів супутникової навігації, газове управління, підривачі виробництва українських підприємств.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    OpenAI прогнозує появу повністю автономного ШІ в компаніях вже у 2025 році

    Генеральний директор OpenAI Сем Альтман днями заявив, що "агенти штучного інтелекту можуть з'явитися на ринку…

    07.01.2025

    Офіційно: 22 січня Samsung представить Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra і Galaxy S25 Slim

    Компанія Samsung підтвердила, що 22 січня 2025 року проведе масштабну презентацію лінійки Galaxy S25 і…

    07.01.2025

    Творці ChatGPT анонсували створення справжнього робота

    OpenAI задумалася над створенням людиноподібного робота? Цю новину підкинуло видання The Information, і я вже…

    07.01.2025

    Довгоочікуване оновлення для Samsung Galaxy: iPhone вже має цю функцію

    Згідно з джерелом, заяву було зроблено від імені Wireless Power Consortium (WPC), який розробив новий…

    07.01.2025

    Як технологія App Intents в iOS прогнозує ваші наступні кроки

    App Intents — це програмний механізм в iOS, iPadOS і macOS, який дозволяє додаткам передбачати…

    07.01.2025

    Meta відмовляється від фактчекерів: що стало причиною такого рішення

    Американська корпорація Meta (визнана в Росії екстремістською і заборонена) припинить користуватися послугами фактчекерів через надмірну…

    07.01.2025