Categories: Технології

Яким буде бізнес майбутнього. Три головних тренди за версією Vodafone Україна

Share
Час читання: 4 хв.

Найцікавішим сегментом ринку для бізнесу є «непередбачені продукти». Має сенс дослідити саме ці напрямки

Успішність бізнесу багато в чому залежить від його вміння передбачати майбутнє. Наприклад, у 2010-х роках у телекомі були традиційні продукти (голосовий зв’язок, SMS) і сервіси, які ще не існували, але вже були передбачені: мобільне ТБ, навігація, фінанси. Ні в кого не викликало сумнівів, що ці напрямки в майбутньому будуть популярними.

Але були неочікувані речі, такі як соціальні мережі, месенджери, компанії Shared Economy і Big Data. Це ті технології, на які ніхто не робив ставок. Але вони «злетіли», і люди, які повірили в них, сьогодні дивляться на нас з обкладинок Forbes.

На конференції Get Business Festival свою версію про те, як зміниться наше майбутнє, висловив Владислав Войтович, експерт з управління цифровими каналами комунікацій Vodafone Україна. Я наведу основні тези його виступу.

Адитивні технології і 3D-друк

З розвитком 3D-друку людина зможе надрукувати у себе вдома будь-який предмет. Не буде необхідності ходити в магазини і купувати товари, все, що потрібно, – це завантажити креслення потрібної речі та послати завдання на принтер. Можна буде подарувати будь-який предмет людині, яка знаходиться за тисячі кілометрів, майже миттєво. Це в корені переверне потреби людини, а отже, сильно вплине на бізнес.

Знизиться собівартість складних деталей, адже їх стане простіше виготовити. Потреба в транспортних послугах також значно знизиться. Істотно зміниться бізнес-модель будівництва малоповерхових будівель, ремонту квартир та сервісної підтримки.

IT і штучний інтелект

На конференції Get Business Festival я півгодини спілкувався з роботом, який представляв компанію Vodafone Україна. До нього було складно проштовхнутися, але це було того варте. Робот уміє не тільки повідомляти дані, які знаходить в інтернеті. Він задає питання співрозмовнику, може жартувати і відповідати на шпильки.

– Де знаходиться найближчий кінотеатр?
– На вулиці.

Робот не любить неконкретних питань. Але якщо попросити його назвати точну адресу найближчого кінотеатру, він це зробить. Що на нас чекає далі?

У майбутньому штучний інтелект (ШІ) стане набагато ближчим до інтелекту реального, буде розуміти, що до нього звертаються, і зможе формувати складні логічні зв’язки. Це значно підвищить продуктивність роботи людини, бо ми зможемо використовувати ШІ як асистента.

Бізнес-рішення в компаніях будуть прийматися набагато швидше, ніж зараз. Рада директорів буде радитися з ШІ, який, аналізуючи великі дані, буде давати свій прогноз. Big Data – це не що інше, як можливість передбачати майбутнє, використовуючи велику кількість параметрів для підвищення точності передбачення.

У підсумку це все прийде до того, що людина взагалі перестане розуміти суть технологій, якими вона користується. Бо не вона буде їх автором. Десь між 2030 і 2045-м роком технічний прогрес стане настільки швидким і складним, що виявиться недоступним розумінню людини.

Прозоре суспільство

Психологічно цей тренд прийняти найскладніше. Однак задумайтеся ось про що. Уже сьогодні є люди, які розповідають усе про своїх тварин або дітей у Facebook. Молоді люди роблять зйомку в 360 градусів на сферичні камери мало не половину свого життя і викладають в інтернет.

А в майбутньому людина не буде боятися віддавати будь-яку інформацію про себе оточуючим. Саме поняття конфіденційності зміниться докорінно, як і світогляд людей, їхні звички і поведінка.

Камери будуть знаходитися практично скрізь, і люди не будуть звертати на це увагу. У таких умовах не буде сенсу в шантажі та злочинах, зокрема, тому, що дії злочинця будуть відразу видно.

Усе, що сказано вище, стосується майбутнього, яке ще не визначено. Сьогодні є технології, в яких ніхто не сумнівається. Це віртуальна і доповнена реальність, штучний інтелект, безпілотні автомобілі. Але найцікавішим сегментом є «непередбачені продукти». Для того щоб підвищити ймовірність перемоги на своєму ринку, є сенс дослідити саме ці напрямки.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: укр
  • Останні записи

    ПриватБанк зробив процес додавання карток до Apple Pay зручнішим

    ПриватБанк презентував нову функцію для користувачів Apple Pay, яка дозволяє легко додавати банківські картки без…

    23.11.2024

    MacBook Pro M5, ймовірно, буде простим і передбачуваним оновленням

    Нещодавно анонсована лінійка MacBook Pro 2024 ще навіть не вийшла в продаж, але вже почали…

    23.11.2024

    iPhone 18 Pro, ймовірно, отримає камеру з функцією, якої ще не було в iPhone

    Мої iPhone — це вже не просто телефони, а справжні помічники для перевірки новин, спілкування…

    23.11.2024

    Як зрозуміти, що ваш смартфон вас підслуховує

    Смартфони зараз стали просто незамінними – вони зберігають все, що ми можемо тільки уявити: контакти,…

    23.11.2024

    GTA 6 стала найочікуванішою грою 2025 року

    Golden Joystick Awards, найтриваліша у світі церемонія вручення нагород за досягнення в галузі відеоігор, учора…

    23.11.2024

    Samsung знизить передбачувану вартість смартфонів серії Galaxy S25

    Компанія Samsung готується до майбутнього запуску свого нового покоління флагманських смартфонів Galaxy S25, поки що…

    23.11.2024