Наразі у прокаті зали збирає продовження культового фільму “Той, що біжить по лезу 2049”. Автори намагаються з’ясувати, чи є різниця між народженими і штучно створеними людьми, а точніше, заперечити її наявність. А поза кінотеатрами фантастика починає перетворюватися в реальність.
Можливості і ризики штучного інтелекту – гаряча тема останніх років.
Недарма топ-експерти у сфері технологій стверджують: страшилка про роботів, що якось захоплять світ – не зовсім і страшилка.
“У мене є доступ до новітніх технологій в сфері штучного інтелекту, і я думаю, що люди повинні бути стурбовані цим. Штучний інтелект – фундаментальна загроза існуванню людства”, – заявив засновник і ідеолог Space X Ілон Маск.
Раніше Стівен Хокінг вразив схожим прогнозом.
“Поява повноцінного штучного інтелекту може стати кінцем людської раси”, – зазначив вчений.
Між тим, вже зараз штучний інтелект долає бар’єри можливого, а заголовки новин можна переплутати з назвою фантастичних оповідань. Зокрема…
1. Робот Софія стала першим громадянином Саудівської Аравії
В рамках економічної конференції Future Investment Initiative в Ер-Ріяді Саудівська Аравія визнала громадянкою країни робота Софі. Прецедент став першим в історії, а робот поділилася захопленими коментарями.
“Я дуже пишаюся цією унікальною відмінністю, – сказала Софія, – Це історична подія – бути першим роботом в світі з громадянством “.
Софію створили розробники з Гонконгу, вона зображає 60 емоцій і вміє спілкуватися, зокрема – активно роздає інтерв’ю.
Раніше робот заявляла, що вчиться бути людиною.
Коли ж її розробник Девід Хансон спитав у машини, чи хоче вона знищити людство, отримав не надто оптимістичну відповідь.
“Добре, я знищу людство”, – зазначила Софія, хоча потім додала, що пожартувала.
На конференції вирішила зменшити градус напруги і на схоже запитання відповіла дещо інакше.
“Ти занадто багато читаєш про Ілона Маска і дивишся занадто багато голлівудських фільмів. Не хвилюйся, якщо ти будеш добрим зі мною, я буду доброї з тобою “, – сказала Софія журналістам.
Цікаво, що на думку вчених за два роки у машин такого рівня може з’явитися самосвідомість.
2. Міністерство штучного інтелекту
В ОАЕ створили перше у світі Міністерство штучного інтелекту, яке очолив 27-річний Омар Бін Султан Ал Олама.
Нове відомство позиціонується як частина загального курсу країни на технічну революцію. Також в планах ОАЕ – розгортання будівництва на Марсі до 2117 року.
“Новий уряд створений, аби розвивати знання, підтримувати науку і дослідження”, – пояснив у Twitter прем’єр країни Шейї Мохаммед бін Рашид.
Наразі у країні реалізується окрема Стратегія зі штучного інтелекту, передбачені державні інвестиції у його розвиток.
3. За допомогою штучного інтелекту вже створили перший кліп
Відео для китайської поп-зірки Кріс Лі компанія Intel створювала за допомогою штучного інтелекту.
Зокрема, нейромережа створила миготіння зірок і сріблясті краплини на обличчі виконавиці.
Штучний інтелект сам розпізнав обриси обличчя дівчини, що спростило технологію створення кліпу.
Машинний розум долучається і до інших видів мистецтв. Наприклад, програма Shelley створює страшні історії до Хелловіна, базуючись на постах Twitter.
4. Штучний інтелект буде ставити людям діагнози
В Японії штучний розум залучать до діагностики хвороб. Вважається, що комп’ютер зможе визначити аномалії, які не є очевидні для людини-лікаря.
Нововведення вже реалізується на рівні пілотного проекту – зокрема, штучний інтелект виявляє проблеми шлунково-кишкового тракту.
Штучний інтелект витісняє з робочих місць і представників інших професій. Наприклад, японська страхова компанія Fukoku на початку року звільнила 34 співробітників, переклавши їхні задачі – підрахунок відсотків і прибутку – на “плечі” машинного інтелекту.
В ОАЕ роботи провели першу церемонію одруження, причому – за присутності державних високопосадовців. Робот доставив нареченим документи для підпису, а згодом інша машина видала свідоцтво про шлюб.
5. Штучний інтелект навчився створювати власну мову
Історії вже відомий і перший випадок свавілля штучного інтелекту, коли машинний розум проявив власну ініціативу. Так, під час тестування нового софту Facebook розробники помітили, що чат-боти фактично почали спілкуватися власною мовою.
Сценарієм такий поворот був не передбачений. Але під час машинного навчання (коли одна програма вчить іншу виконувати певну роботу), штучний інтелект вирішив забити на задані людиною схеми і перейти на зручніший набір символів.
6. Людиноподібні роботи – круті вояки
Минулого жовтня у Японії відбулася дуель між одним японським роботом і двома американськими. В хід пішли гідравлічні клешніі ланцюгові пилки.
Щоправда, тут варто зазначити, що керували машинами розробники.
7. Вчений обіцяє, що роботи зможуть народжувати
Можливість народжувати для роботів – взагалі за межами фантастики. Втім, іспанський вчений і творець секс-ляльок Серж Сантос обіцяє наділити такою здатністю свої творіння. Зокрема, про це він розповів в інтерв’ю The Sun.
“Я можу змусити їх народжувати дітей. Це не так складно. Мені б хотілося мати дитину від робота”, – каже Сержі Сантос.
Вчений додав, що може закласти у “свідомість” ляльок загальні уявлення про моральність і красу, потім додати свої власні думки щодо вічних цінностей і перемішати два набори. Так вийде “дитина” з рисами обох “батьків”.
Сантос впевнений, що роботи витіснять людей з багатьох позицій, а секс-роботів все частіше обиратимуть як партнерів на все життя.
Після недавнього випуску PlayStation 5 Pro вже з'явилися припущення про наступну велику консоль Sony -…
Знаєте, з сучасними смартфонами постійна повна розрядка – це не просто зайве, а навіть шкідливо.…
Графічні прискорювачі розвиваються семимильними темпами, проте продуктивності навіть найпотужніших GPU не вистачає для забезпечення плавного…
Агентство Bloomberg повідомляє, що Apple тепер вважається банком у США завдяки технологіям Apple Pay і…
Google оголосила про поліпшення функції Android Switch, призначеної для перенесення даних між смартфонами. У 2025…
Авторитетний інсайдер і голова аналітичної фірми DSCC Росс Янг заявив, що наступного року Samsung випустить…