Створення віртуальної моделі Всесвіту в Китаї стало одним з найбільш вражаючих досягнень.
Гао Лян, завідувач кафедри обчислювальної космології в Національних астрономічних обсерваторіях Китайської академії наук, розповів, що побудована його командою комп’ютерна модель імітує народження і раннє розширення Всесвіту з використанням 10 трильйонів цифрових частинок.
Гао пояснив, що Sunway використовував в цілому 10 мільйонів ядер процесора, використовуючи кілька інструкцій для кожного ядра, щоб збільшити швидкість обчислень.
В астрономії дослідники моделюють Всесвіт, розбиваючи її на безліч частинок. Ці частинки взаємодіють один з одним за допомогою фізичних сил, таких як гравітація. Чим більше частинок бере участь, тим точніше вчені можуть відтворювати і прогнозувати еволюцію Всесвіту. Цей процес може пролити світло на багато питань, такі як природа і поширення темної енергії.
Максимальна швидкість, з якою може працювати комп’ютер – досягла 93 петафлоп (тисяча трильйонів операцій з плаваючою комою в секунду). Це майже в три рази швидше, ніж у найближчого конкурента – Tianhe-2.
Зараз Китай будує новий високопродуктивний комп’ютер наступного покоління, який буде як мінімум в 10 разів швидше, ніж Sunway. За словами Гао, коли машина буде закінчена, імовірно в 2019 році, у астрономів в Китаї буде більше ресурсів для розрахунків, ніж у їхніх колег в інших країнах, щоб розкрити таємниці Всесвіту.