Створено найбільшу модель Всесвіту з допомогою суперкомп’ютера

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Створення віртуальної моделі Всесвіту в Китаї стало одним з найбільш вражаючих досягнень.

Реклама

Гао Лян, завідувач кафедри обчислювальної космології в Національних астрономічних обсерваторіях Китайської академії наук, розповів, що побудована його командою комп’ютерна модель імітує народження і раннє розширення Всесвіту з використанням 10 трильйонів цифрових частинок.

Гао пояснив, що Sunway використовував в цілому 10 мільйонів ядер процесора, використовуючи кілька інструкцій для кожного ядра, щоб збільшити швидкість обчислень.

Створено найбільшу модель Всесвіту з допомогою суперкомп’ютера - фото 185240

В астрономії дослідники моделюють Всесвіт, розбиваючи її на безліч частинок. Ці частинки взаємодіють один з одним за допомогою фізичних сил, таких як гравітація. Чим більше частинок бере участь, тим точніше вчені можуть відтворювати і прогнозувати еволюцію Всесвіту. Цей процес може пролити світло на багато питань, такі як природа і поширення темної енергії.

Максимальна швидкість, з якою може працювати комп’ютер – досягла 93 петафлоп (тисяча трильйонів операцій з плаваючою комою в секунду). Це майже в три рази швидше, ніж у найближчого конкурента – Tianhe-2.

Створено найбільшу модель Всесвіту з допомогою суперкомп’ютера - фото 185241

Зараз Китай будує новий високопродуктивний комп’ютер наступного покоління, який буде як мінімум в 10 разів швидше, ніж Sunway. За словами Гао, коли машина буде закінчена, імовірно в 2019 році, у астрономів в Китаї буде більше ресурсів для розрахунків, ніж у їхніх колег в інших країнах, щоб розкрити таємниці Всесвіту.

джерело

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: