Categories: Технології

Тріумф машин: Кого роботи скоро зроблять безробітними

Share

Експеримент AutoML компанії Google перевернув уявлення про штучний інтелект. Як виявилося, машини чудово навчають інші машини виконувати суто людські завдання.

Про нашестя роботів писали фантасти, аналітики і навіть економісти. Мовляв, скоро більшість населення залишиться без роботи і житиме на посіб’я з “непотрібності”. До речі, саме це слово вжив Юваль Ной Харарі у бестселері “Sapiens. Коротка історія людства”. Є й позитивний момент: у більшості картинок майбутнього таким людям платитимуть.

Під оптимістичним соусом у Фінляндії вже почали виплачувати гроші не за роботу, а просто так. Зокрема, в країні проходить дворічний експеримент з введення так званого базового доходу. Дві тисячі фінів отримують 560 євро щомісяця. Як це вплинуло на суспільство, дослідники обіцяють повідомити пізніше.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Отже схоже, “пророцтво” збувається, а прогрес нарощує оберти. Так, під час експерименту AutoML компанії Google дослідники довели, що алгоритм або код, який допомагатиме машинам виконувати завдання, може створювати не людина, а така ж сама машина.

При цьому створена машиною система досягла неабияких успіхів. Так, їй вдалося успішно розподілити за категоріями 82% заданих зображень. З визначенням розташування об’єктів на картинці впоралася на 43%. Здавалося б, результат недосконалий… Але, навчена людиною система досягла лише 39% успіху.

Авторів експерименту переповнюють емоції. Мовляв, в машинах, на відміну від кваліфікованих програмістів, дефіциту не буде.

Між тим створення і вдосконалення штучного інтелекту наразі є головною метою тисяч IT-компаній. Розробники корплять над створенням так званих штучних нейронних мереж. Вивчивши механізми обміну інформацією у людському мозку, їх намагаються повторити у машинному. Єдина заковика – наразі людство ще не досконало вивчило процеси, які відбуваються у нього в голові.

Втім, шанувальники штучного інтелекту вже плескають в долоні: мовляв, недалекий той момент, коли машини замінять навіть найбільш кваліфікованих і високооплачуваних менеджерів.

У мережі час від часу з’являються заголовки щодо представників різних професій.

ДИЗАЙНЕРИ

Зокрема, не так давно Google представила додаток AutoDraw, який здатен перетворити каракулі користувача у цілком пристойний малюнок, який можна використовувати для ілюстрації статей, виготовлення листівок, постерів і афіш.

Тоді торочили, що дизайнерам наразі не варто надто хвилюватися, а от вдосконалювати свою кваліфікацію треба безперервно. Адже в їхніх інтересах вийти переможцем із “творчих” перегонів з машинами.

AutoDraw – нащадок QuickDraw, який просто розпізнавав об’єкт, який мишкою намагався намалювати на комп’ютері користувач. При цьому задані людиною контури постійно порівнювалися з наявними у базі паттернами. Таким чином база зразків поповнювалася, а робота штучного інтелекту ставала досконалішою. Програма поступово усвідомлювала, що людина може намалювати кролика близьким до реальної тварини, а може зобразити мультяшного героя, чи то обмежитися схематичними вухами та носом.

ЖУРНАЛІСТИ

У Assotiated Press переважно машинний розум відповідає за спортивний контент. А у американському виданні Washington Post використовують додаток Heliograf, який створює невеличкі замітки щодо найбільш резонансних подій. Зокрема, його активно використовували під час олімпіади в Ріо (додаток запостив 300 новин) та президентських виборів у країні (500 новин).

Крім того, додаток попереджав журналістів, коли ситуація починала розгортатися в неочікуваному напрямку, таким чином організовуючи співробітників.

У редакції стверджують, що програма їхнім журналістам – не конкурент. Просто таким чином намагаються вивільнити час для більш складної роботи. Втім, наразі є чимало видань, які використовують виключно запозичений контент. І от їм трохи похвилюватися не завадить.

КОМПОЗИТОРИ

Співачка Тарін Саутерн створила композицію Break Free спільно зі стартапом зі штучного інтелекту Amper. Дівчина написала текст і вокальну партію. Програма допрацювала решту музики. До цього Тарін задала програмі настрій і жанр майбутнього твору.

КАСИРИ І СТРАХУВАЛЬНИКИ

Втім, якщо у представників творчих професій є чималі шанси перевершити машину у креативі, “репресії” проти більш технічних спеціалістів почалися вже зараз.

Експерти торочать: тим, хто звик тихо підраховувати, час засвоювати інші, більш гуманітарні навички.

Наприклад, японська страхова компанія Fukoku на початку року звільнила 34 співробітників, переклавши їхні задачі – підрахунок відсотків і прибутку на “плечі” штучного інтелекту. Місію взяла на себе програма Watson Explorer компанії IBM. В анотації до додатку його характеризують як “когнітивну технологію, яка вміє мислити, як людина, аналізувати і інтерпретувати дані, включно з неструктуровним текстом, малюнками, аудіо та відео”.

Аналітики стверджують, що доля співробітників компанії унікальною не буде, адже до 2035 році половину усіх завдань виконуватиме штучний інтелект.

А в ОАЕ створили перше у світі Міністерство штучного інтелекту. Його відкриття позиціонується як частина стратегії, згідно з якою країна має бути у перших рядах технологічної революції. Очільники нового відомства стежитимуть, в тому числі, за тим, щоб у технології вкладалися пристойні гроші.

Що ж до штучного інтелекту в Україні, про нього не прийнято говорити захоплено. Мовляв, з технологіями у більшості сфер у нас біда, тож до Заходу ще тягнутися і тягнутися. Втім, кілька успішних проектів показують круті перспективи і для нашої країни. Наприклад, вітчизняний стартап Grammarly минулої весни залучив $110 млн інвестицій. Завдяки роботі штучного інтелекту проект здатен виправляти помилки у тексті.

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: укр
  • Останні записи

    Google ChromeOS отримала велике оновлення

    Хороші новини для користувачів Chromebook Google випустила ChromeOS 124, яка принесе хвилю покращень для ваших…

    04.05.2024

    В мережу потрапили нові офіційні зображення смартфонів Sony Xperia 1 VI та Xperia 10 VI

    Лише кілька годин тому в мережу витекли офіційні зображення майбутніх Sony Xperia 1 VI та…

    04.05.2024

    Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: топ-3 ознаки

    Всі користувачі повинні знати про ознаки поломки мобільного телефону, що наближається. Без цієї життєво важливої…

    03.05.2024

    Xiaomi та Google терміново оновлюють програмне забезпечення через проблеми у смартфонах

    ІБ-компанія Oversecured виявила проблеми в Android -додатках від Xiaomi та Google Android Open Source Project (AOSP), що впливають на користувачів по…

    03.05.2024

    Названо моделі Google Pixel, які не отримають оновлення до Android 15

    Стало відомо, коли може початися розповсюдження Android 15 на пристрої Google Pixel і які моделі…

    03.05.2024

    Названо найкращі смартфони за співвідношенням ціни та якості за версією AnTuTu

    Фахівці бенчмарку поділилися своїм баченням найзбалансованіших смартфонів одразу у чотирьох категоріях, починаючи від бюджетників та…

    03.05.2024