Копії картин, відтворені за допомогою фотографії та кольорового друку, сильно відрізняються від оригіналів, оскільки кольори на них сформовані в одній площині. Отримати більш точну копію дозволяє розробка дослідників з Массачусетського технологічного інституту — система RePaint, в якій штучний інтелект управляє 3D-принтером.
RePaint працює, накладаючи десять напівпрозорих чорнила тонкими шарами, причому їх ідеальну послідовність, необхідну для отримання заданого кольору, визначає ШІ. Навчаючись, ШІ знайшов можливість не тільки визначати, які кольори потрібні для того чи іншого ділянки, але і враховувати зміни в освітленні для отримання стабільних результатів. Для більш точної передач півтонів ШІ вдається до друку окремими точками чорнила.
Поки ця технологія не може відтворити текстуру поверхні і її характер – глянсовий або матовий. Крім того, обмежені розміри репродукцій. Однак за умови подальшого розвитку RePaint може стати практично корисною розробкою. Наприклад, музеї могли б виставляти точні копії цінних картин, зберігаючи їх оригінали в надійному місці.
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…