Опубліковано перші офіційні фото бомбардувальника-невидимки B-21 у польоті

Час читання: 2 хв.

ВВС США опублікували нові офіційні зображення Northrop Grumman B-21 Raider. Один із кадрів було зроблено, коли військова «птиця» знаходилася високо у небі. Це перше офіційне фото такого плану.

Реклама

Незважаючи на розмах крила 40 м, вага порожнього літака становить 31 751 кг. За даними джерела, повітряне судно має найпомітніший профіль у світі. Очікується, що “Райдер” стане третьою опорою сил ядерного стримування США до 2050-х років.

Нові знімки зроблено Об’єднаною випробувальною групою B-21 під час недавніх випробувань. Військову розробку можна розглянути на цих фото у трьох локаціях: бомбардувальник в ангарі, бомбардувальник на низькій висоті з випущеними стійками шасі та третина бомбардувальника у повному польоті.

Зображення не надають повний технічний огляд «Райдера», але вони дають кілька нових відомостей, у тому числі чітке уявлення про його загострену носову частину, приховані задні краї фюзеляжу «крило, що літає» і конструкції чохлів шасі, що відхиляють радіолокаційні сигнали. Також видно пофарбовану в червоний колір трубку Піто, яка не є частиною експлуатаційного обладнання, але використовується для збору польотних даних під час випробувань.

Крім того, видно повітрозабірники двигуна та відкритий люк на верхній поверхні, який може служити повітрозабірником допоміжного двигуна.

Зараз читають  Україна починає випробування власних керованих авіабомб

B-21 Raider повинен зрештою замінити бомбардувальники B-1, B-2 і B-52, які наразі складають повітряну ланку американської ядерної тріади. Його малопомітна конструкція та висока швидкість Маха дозволять йому проникати у повітряний простір супротивника та доставляти як ядерні, так і звичайні корисні навантаження. Очікується, що він надійде на озброєння до середини десятиліття. Мінімальна мета виробництва – 100 літаків.

Нагадаємо, презентація стратегічного малопомітного бомбардувальника нового покоління Northrop Grumman B-21 Raider відбулася наприкінці 2022 року. Але вперше про нього заговорили на початку 2000-х років. На розробку повітряного судна пішло майже 20 років. Виробник заявляє, що це перший літак у світі, повністю розроблений у цифровому вигляді.

На що здатний “Райдер”

  • Перевозити будь-який вид зброї;
  • скидати ядерні боєголовки;
  • Літати в пілотному та безпілотному режимах;
  • Знищувати ППО противника;
  • Обманювати радари та маскуватися під інші предмети;
  • Вирушати в будь-яку точку світу;
  • Створювати «цифрового близнюка» контролю за місіями (хмарні технології).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОNew Atlas

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.