Білл Гейтс: «Я не згоден з Маском, що ШІ влаштує кінець світу»

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

У скептицизму Ілона Маска щодо щасливого спільного майбутнього людини та ШІ з’явилися нові імениті противники, пише VentureBeat. І засновник і нинішній керівник Microsoft Білл Гейтс, і Сатья Неделла в унісон заявили, що Маск надто сильно переживає з приводу небезпеки штучного інтелекту.

Реклама

Гейтс сказав, що проблема підконтрольності штучного розуму не повинна турбувати людину. Вона не є чимось загрозливим. «Це той момент, в якому я не згоден з Ілоном, — говорить Гейтс. — Ми не повинні панікувати. При цьому, звичайно, не можна повністю ігнорувати той факт, що така проблема раптом може виникнути в майбутньому».

Наделла у своєму виступі підтримав свого боса. Він вважає, що сьогодні є безліч індикаторів, які говорять про те, що ШІ і далі буде розвиватися. Але цей розвиток буде проходити тільки на тому рівні, на якому дозволить людина. І ступінь свободи штучного розуму також поки що повністю залежить від людей. Наделла каже, що контроль над ШІ повністю в руках людства, і це буде його вибір: зберегти контроль або створити умови вседозволеності. Найголовніший момент у виступах обох був у тому, що сьогодні ШІ під контролем, і замість того, щоб чекати, поки він влаштує кінець світу, потрібно формувати його подальший вигляд.

Маск натомість дотримується голлівудського сприйняття проблеми ШІ. На його думку, сценарій Термінатора цілком може втілитися в реальність. Найсвіжішою його заявою стало те, що ШІ сьогодні набагато небезпечніший за Північну Корею. За прогнозами Маска, умовний «Скайнет» не стане попереджати і питати дозволу, якщо почує небезпеку, він просто запустить атомну зброю проти людей. У появі «зловісного» ШІ, на думку Маска, не останню роль може зіграти інтерес до цієї технології на державному рівні. «Почалося», — сказав він, коли Володимир Путін заявив, що майбутнє в руках у тих, хто лідирує в галузі штучного інтелекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: