Вітчизняний оборонпром продовжує дивувати світове співтовариство, розробляючи все нові й нові зразки зброї майбутнього.
Безпілотні літальні апарати (вони ж БПЛА, вони ж безпілотники, вони ж дрони) від самого початку бойових дій на Донбасі почали відігравати надзвичайно важливу роль – мало яка розвідка обходиться без них.
Depo.ua вже писав раніше про вітчизняні розробки реактивних БПЛА і дронів-камікадзе.
Однак, як з’ясувалося кілька днів тому, вітчизняному оборонпрому є чим похвалитись і у сфері розвідувальних безпілотників. Щоправда, мова йде про приватну компанію.
Кілька днів тому видання “Голос Америки” оприлюднило відео випробувань нового українського безпілотника ACS-3 від Авіаційної виробничої компанії СГ “Скаетон”, який здатний перебувати у повітрі майже добу.
З відео можна зрозуміти, що даний безпілотник оснащений дистанційним управлінням камери, здатної “розгледіти” людину на відстані 10 кілометрів, і автоматичною фіксацією заданої цілі.
Також повідомляється, що крейсерська швидкість української новинки 120 км/год, час перебування в повітрі складає близько 20 годин при дальності польоту до 2 500 км (може долетіти до Москви, покружляти там і повернутись назад). Але головною його особливістю є робоча висота – понад 1 км, що робить його абсолютно безшумним і майже невидимим з землі.
Все це, а також потужна камера з дистанційним керуванням, яка здатна “розгледіти” ціль на відстані 10 кілометрів і автоматично зафіксувати її, плюс можливість передачі відео в умовах реального часу з відстані 100 км роблять цей безпілотник майже ідеальним розвідувальним апаратом у зоні бойових дій. Адже з його допомогою можна робити аерофотозйомку, коригувати вогонь артилерії і багато чого іншого.
Варто відзначити, що станом на сьогодні Збройні сили України відчувають гостру нестачу якісних розвідувальних дронів, адже досі основну частину бойових завдань з розвідки на фронті виконують волонтерські дрони, які постачалися за принципом: “що змогли, те й дістали”.
Та й жоден з понад 30 типів безпілотних літальних апаратів не відповідає вимогам часу. Ані китайський Skywalker X8, якого в перші роки війни закупили в кількості 87 штук, ані болгарський KS-1, ані вітчизняна “Фурія” або не мають якісної камери, або не здатні працювати на безпечній висоті, або мають недостатню дальність польоту, або все разом.
А про американський міні-безпілотник Raven RQ-11B, якого влітку 2016-го закупили для армії в кількості 72-х штук, взагалі згадувати не хочеться – ці апарати мають аналоговий канал управління, який легко гаситься сучасними російськими засобами РЕБ. У підсумку, після цілого ряду втрат цих апаратів, їх застосування безпосередньо на лінії зіткнення на Донбасі було визнано недоцільним.
Разом з тим, війна на Донбасі стала унікальним полігоном для випробування безпілотників, здатних працювати в умовах протидії з боку сучасних систем ППО і РЕБ російського виробництва. Таким чином українські розробники дронів отримали можливість накопичити унікальний досвід, який зараз трансформується у нові технології, недоступні європейським країнам та США.
Згідно цього документу важливим пріоритетом є забезпечення армії безпілотними авіаційними комплексами. Для цього Генштаб вже прийняв рішення внести до списку потреб української армії 500 БПЛА.
Щоправда, досі невідомо – про які саме БПЛА йде мова. З відеосюжету можна зробити висновок, що закуповувати вітчизняного дрона-шпигуна ACS-3 від АВК СГ “Скаетон” Міноборони не поспішає, при тому що він вже півтора роки, як успішно пройшов відомчі випробування і компанія-розробник вже приступила до їх серійного виробництва.
До речі, в листопаді 2017-го року секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов заявив, що незабаром почнеться розробка стратегічних безпілотних літальних апаратів, здатних, моніторити ситуацію на всій територією Росії.
Як ми вже писали раніше, у цій області є два фактичних світових монополіста: США і Ізраїль. В інших країнах безпілотники виробляються або за американської, або за ізраїльської участі. Тому власні українські розробки можуть не лише покращити оборонний потенціал України, але й зробити її серйозним гравцем на світовому ринку зброї майбутнього.
Google створює новий жест, який дозволить викликати віртуального помічника за допомогою трикнопкової навігації. Це стане…
Технологія зйомки RAW-фотографій на смартфонах існує вже давно, але найчастіше вона доступна тільки на дорогих…
Розвиток технологій штучного інтелекту вийшов на плато, що стало несподіваною новиною для багатьох. Проривні успіхи…
Компанія Apple випустила чергові бета-версії своїх ОС і внесла в них кілька помітних змін і…
Компанія Apple запатентувала нову технологію, яка може значно розширити можливості смарт-годинника Apple Watch з моніторингу…
Ходять чутки, за якими компанія Apple розробляє дисплей для розумного будинку. Він може працювати на новій системі…