Творці уточнюють, що поки така батарейка не зможе привести в рух автомобіль, але відмінно підходить для проведення тестів і аналізів, діагностики різних захворювань. Тобто мається на увазі, що паперова батарея буде живити спеціальні діагностичні прилади.
Творець Fuelim Хуан Пабло Ескіель каже, що сьогодні одноразові діагностичні пристрою під час використання витрачають менше 1% від усього заряду батареї. Незважаючи на це, тестер разом з батарейкою відправляється у відро для сміття. Після цього при хорошому розкладі літієві батарейки підуть на складну переробку, або ще сильніше посилять, екологічну обстановку, поповнивши величезну кількість залишених в землі батарейок.
Хуан Пабло пропонує інший підхід. Його паперові батареї, як і самі діагностичні пристрої, розраховані лише на одне застосування. В них міститься енергія, якої точно вистачить для проведення тесту, — надлишків не буде. Таке обмеження дозволило не використовувати токсичні метали. І якщо для енергоємних процесів це великий мінус, то для області діагностики ефективний плюс. Споживач отримує дешеві батареї, а природа отримує те, що зможе без проблем переробити сама, навіть без участі людей.
Винахідник розповідає, що батареї видають напругу від 1 до 6 В при потужності 100 мВт.
В Університеті штату Нью-Йорк теж знайшли спосіб перетворення папери в батарею. Там використовували бактерії, що містяться в стічних водах або слині, і складений гармошкою папір. В результаті отримали енергетичний елемент, повідомляє hightech.fm