Categories: Технології

Як українські волонтери-винахідники розробили безпілотник “Катана” для ЗСУ (ВІДЕО)

Share
Час читання: 2 хв.

UATV у програмі “Майстер справи” розказує, як у невеличкому бюро у Києві розробляють вітчизняні квадрокоптери.

 

Безпілотні літальні апарати нині на піку популярності. У 2016 році по всьому світу їх продали приблизно 10 мільйонів, ця цифра стосується тільки цивільних безпілотників. Про військові – годі й говорити. Провідні країни світу  вкладають у їх розробку десятки мільярдів доларів. Кращі конструкторські бюро працюють над їх розробкою, адже сучасні бойові дії без цих високотехнологічних апаратів уявити вже практично не можливо.

Подібної індустрії в Україні поки що не було, але війна з російсько-сепаратистськими силами змусила Україну стрибнути вище своєї голови.

Зараз на ряду з підтримкою належного технологічного рівня української армії державою, чимало і приватних організацій та винахідників-волонтерів розробляють багато цікавих, а головне, корисних для української армії речей. Як от, наприклад, безпілотники, про які  сьогодні у програмі “Майстер справи” і піде мова.

У центрі Києва, на зовсім непримітному складі, українські волонтери під керівництвом Юрія Касьянова, у минулому військового розвідника, почали створювати нові моделі безпілотних літальних апаратів для Збройних сил України. Тепер це не просто склад, де працюють волонтери, а ціла штаб-квартира конструкторського бюро Matrix UAV, куди приходять потрібні фахівці. Самі.

“Хтось уміє програмувати, хтось добре паяє, хтось добре руками працювати з пластиком, з карбоном, хтось хороший пілот. І всі ці люди закохані в авіацію. Всі вони патріоти. Ось таким чином і з’явився наш колектив”, – каже Юрій Касьянов.

Фото UATV

Замовлень, у звичайному розумінні, у конструкторського бюро не було. Були тільки життєво необхідні потреби військових командирів у розвідувальних апаратах.Так з’явився унікальний і, мабуть, найвідоміший український безпілотник – “Катана”. Він може літати на відстань 25 кілометрів під час дощу чи снігу. Проводити розвідку в режимі радіомовчання, протидіяти ворожим радіоперешкодам і  самостійно повертатись на базу. І все це коштує майже смішні гроші в порівнянні з його світовими аналогами. Більше того, цей крилатий розвідник зібраний на пожертви небайдужих українців.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Новий Pro Controller для Nintendo Switch 2 отримає значні покращення

Напередодні офіційного анонсу Nintendo Switch 2 в мережі з'явилися нові деталі про контролера Pro нового…

01.04.2025

Micron підвищує ціни на пам’ять через зростаючий попит

Micron Technology оголосила про підвищення цін на DRAM і NAND флеш-пам’ять через зростаючий попит, пов’язаний…

01.04.2025

Британка ненавмисно викинула біткоїн-гаманець нареченого на 3 млн фунтів

Під час весняного прибирання мешканка Великобританії Еллі Харт (Ellie Hart) викинула зі сміттям USB-пристрій, взявши…

01.04.2025

Відомий інсайдер розкрив деталі змін в iOS 19

Відомий інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився новими деталями щодо майбутнього оновлення iOS. Він…

01.04.2025

AirPods Max отримали серйозне оновлення від Apple

Компанія Apple випустила свіжу прошивку для оновлених AirPods Max тапортом USB-С. Вона приносить покращену якість…

01.04.2025

Названо кольори корпусу та варіанти пам’яті нового Galaxy S25 Edge

З'явилися нові подробиці про довгоочікуваний Samsung Galaxy S25 Edge, офіційний дебют якого має відбутися 15…

01.04.2025