UATV у програмі “Майстер справи” розказує, як у невеличкому бюро у Києві розробляють вітчизняні квадрокоптери.
Безпілотні літальні апарати нині на піку популярності. У 2016 році по всьому світу їх продали приблизно 10 мільйонів, ця цифра стосується тільки цивільних безпілотників. Про військові – годі й говорити. Провідні країни світу вкладають у їх розробку десятки мільярдів доларів. Кращі конструкторські бюро працюють над їх розробкою, адже сучасні бойові дії без цих високотехнологічних апаратів уявити вже практично не можливо.
Подібної індустрії в Україні поки що не було, але війна з російсько-сепаратистськими силами змусила Україну стрибнути вище своєї голови.
Зараз на ряду з підтримкою належного технологічного рівня української армії державою, чимало і приватних організацій та винахідників-волонтерів розробляють багато цікавих, а головне, корисних для української армії речей. Як от, наприклад, безпілотники, про які сьогодні у програмі “Майстер справи” і піде мова.
У центрі Києва, на зовсім непримітному складі, українські волонтери під керівництвом Юрія Касьянова, у минулому військового розвідника, почали створювати нові моделі безпілотних літальних апаратів для Збройних сил України. Тепер це не просто склад, де працюють волонтери, а ціла штаб-квартира конструкторського бюро Matrix UAV, куди приходять потрібні фахівці. Самі.
“Хтось уміє програмувати, хтось добре паяє, хтось добре руками працювати з пластиком, з карбоном, хтось хороший пілот. І всі ці люди закохані в авіацію. Всі вони патріоти. Ось таким чином і з’явився наш колектив”, – каже Юрій Касьянов.
Замовлень, у звичайному розумінні, у конструкторського бюро не було. Були тільки життєво необхідні потреби військових командирів у розвідувальних апаратах.Так з’явився унікальний і, мабуть, найвідоміший український безпілотник – “Катана”. Він може літати на відстань 25 кілометрів під час дощу чи снігу. Проводити розвідку в режимі радіомовчання, протидіяти ворожим радіоперешкодам і самостійно повертатись на базу. І все це коштує майже смішні гроші в порівнянні з його світовими аналогами. Більше того, цей крилатий розвідник зібраний на пожертви небайдужих українців.
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…