Categories: Технології

Компанія Apple вирішила залишити конкурентів без батарей

Share
Час читання: < 1 хв.
Кількість гаджетів і пристроїв , які потребують літій-іонних батарей , зростає з року в рік. І тепер Apple вирішила жорстко розібратися з цим питанням і убезпечити свої джерела енергії.
Бездротові навушники, дрони, телефони, електричні машини – всім їм потрібні акумуляторні літій-іонні батареї. За останні роки попит на них став просто захмарним, але ось проблема: матеріалів для виробництва таких акумуляторів все менше. Конкуренція в цій області не сховалася від уваги Apple, і тепер компанія вирішила безпосередньо забезпечити для себе безперебійну поставку сировини для виробництва батарей.

Згідно зі звітом Bloomberg, Apple зараз знаходиться на стадії переговорів з рядом гірничодобувних компаній, щоб купити кілька тисяч тонн кобальту протягом наступних п’яти років. Кобальт – це незамінна речовина для літій-іонних батарей, і попит на цей метал за оцінками фахівців в найближче десятиліття збільшиться як мінімум удвічі.

Угода ще не укладена, але навіть на нинішній стадії ці переговори означають стратегічний переворот для політики Apple. Раніше компанія закуповувала акумулятори у виробників вже в готовому вигляді. Тепер же Apple ясно дає зрозуміти, що її хвилює проблема можливої ​​нестачі кобальту (яку, втім, компанія цій же угодою може і спровокувати), і компанія збирається простежити, щоб поставки металу не переривалися.

 

Якщо угода відбудеться, то вона приверне чимало уваги до індустрії по видобутку кобальту, яку вже давно переслідують численні звинувачення в обмеженні прав людини. Буквально два роки тому з’ясувалося, що для видобутку кобальту використовується дитяча праця, і подібні незаконні способи видобутку зв’язувалися з виробництвом батарей, які використовувалися як Apple, так і Samsung, і Sony.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Google тестує новий жест для смартфонів

    Google створює новий жест, який дозволить викликати віртуального помічника за допомогою трикнопкової навігації. Це стане…

    12.11.2024

    Google покращить функції зйомки в Android-додатках

    Технологія зйомки RAW-фотографій на смартфонах існує вже давно, але найчастіше вона доступна тільки на дорогих…

    12.11.2024

    Чому розвиток ШІ-технологій сповільнюється: основні причини

    Розвиток технологій штучного інтелекту вийшов на плато, що стало несподіваною новиною для багатьох. Проривні успіхи…

    12.11.2024

    Що нового з’явилося в iOS 18.2 beta 3: огляд оновлень і функцій

    Компанія Apple випустила чергові бета-версії своїх ОС і внесла в них кілька помітних змін і…

    12.11.2024

    Apple запатентувала інноваційні ремінці для годинників з додатковими функціями

    Компанія Apple запатентувала нову технологію, яка може значно розширити можливості смарт-годинника Apple Watch з моніторингу…

    12.11.2024

    Apple планує випустити смарт-камеру для дому

    Ходять чутки, за якими компанія Apple розробляє дисплей для розумного будинку. Він може працювати на новій системі…

    12.11.2024