Categories: Технології

Компанія Apple вирішила залишити конкурентів без батарей

Share
Час читання: < 1 хв.
Кількість гаджетів і пристроїв , які потребують літій-іонних батарей , зростає з року в рік. І тепер Apple вирішила жорстко розібратися з цим питанням і убезпечити свої джерела енергії.
Бездротові навушники, дрони, телефони, електричні машини – всім їм потрібні акумуляторні літій-іонні батареї. За останні роки попит на них став просто захмарним, але ось проблема: матеріалів для виробництва таких акумуляторів все менше. Конкуренція в цій області не сховалася від уваги Apple, і тепер компанія вирішила безпосередньо забезпечити для себе безперебійну поставку сировини для виробництва батарей.

Згідно зі звітом Bloomberg, Apple зараз знаходиться на стадії переговорів з рядом гірничодобувних компаній, щоб купити кілька тисяч тонн кобальту протягом наступних п’яти років. Кобальт – це незамінна речовина для літій-іонних батарей, і попит на цей метал за оцінками фахівців в найближче десятиліття збільшиться як мінімум удвічі.

Угода ще не укладена, але навіть на нинішній стадії ці переговори означають стратегічний переворот для політики Apple. Раніше компанія закуповувала акумулятори у виробників вже в готовому вигляді. Тепер же Apple ясно дає зрозуміти, що її хвилює проблема можливої ​​нестачі кобальту (яку, втім, компанія цій же угодою може і спровокувати), і компанія збирається простежити, щоб поставки металу не переривалися.

 

Якщо угода відбудеться, то вона приверне чимало уваги до індустрії по видобутку кобальту, яку вже давно переслідують численні звинувачення в обмеженні прав людини. Буквально два роки тому з’ясувалося, що для видобутку кобальту використовується дитяча праця, і подібні незаконні способи видобутку зв’язувалися з виробництвом батарей, які використовувалися як Apple, так і Samsung, і Sony.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024

    Google йде на поступки: пошук може стати опціональним на смартфонах

    Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…

    22.12.2024

    Як відновити вкрадений телефон і заблокувати доступ до ваших даних

    Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…

    22.12.2024