Головний надважкий корабель USS Gerald Ford, він же CVN-78, прийшов на зміну авіаносців класу Nimitz. Він названий на честь 38-го президента США Джеральда Форда, який служив у ВМС під час Другої світової війни. Будівництво авіаносця почалося в серпні 2005 року, на воду він був спущений в листопаді 2013 року. USS Gerald Ford вступив до складу ВМС США в липні минулого року – він був введений в дію, замінивши авіаносець USS Enterprise (CVN-65), який закінчив свою 51-річну службу.
Два нових реактора, розроблених спеціально для авіаносця CVN-78, здатні виробляти на 25% більше електроенергії, ніж установка авіаносців попереднього покоління. Запас потужності дозволяє кораблю швидше перезаряджати катапульти і запускати літаки – він може взяти на борт до 90 літальних апаратів. USS Gerald Ford оснащений електромагнітною катапультою на основі лінійного електродвигуна, яка дозволяє розганяти літаки більш плавно і створює більш щадні навантаження на їх конструкцію.
Планувалося, що з огляду на скорочення числа членів екіпажу експлуатація новітнього авіаносця обійдеться США на 4 мільярди доларів дешевше, ніж його попередники. Запланований термін служби CVN-78 становить 50 років, а вартість споруди першого авіаносця обійшлася американському бюджету в безпрецедентні 13 мільярдів доларів. Ось тільки корабель при цьому виявився абсолютно даремним, як показав свіжий звіт Управління оціночних випробувань Пентагону.
Фахівці виявили у наддорогого авіаносця USS Gerald Ford масу проблем з електромагнітними катапультами, аерофінішерами, підйомниками зброї і радарами, що фактично означає неможливість виконання кораблем навіть базових функцій і бойових завдань. В результаті комісія рекомендувала міністру оборони США Джеймс Меттіс перенести ударні випробування CVN-78 до 2024 року, коли буде готовий другий корабель серії – USS John Kennedy (CVN-79).
View Comments
Побратим Адмірала Кузнєцова?
"Кузю" уже никогда не исправят, а "Gerald Ford" ещё только находится на этапе устранения проблем, до 2020 у него есть время.
1. Проблему с электро-магнитными катапультами решили ещё в июле-августе 2017 года!
2. F-35, как ни странно, летает и Израиль уже имеет успешный опыт боевого применения. Российские ПВО оказались "слепыми" против F-35
3. Проблема с "лифтами" у авианосца действительно остаётся. Но, кому, как не американцам, уметь делать лифты?!!
4. Не готов новы тип ракет ПРО, который общий для всего флота... Но изначально предполагалось использовать существующую систему систему "Aegis" с последующей её заменой!
5. "Такого рода корабли, это не эсминцы и фрегаты, которые могут строиться серийно, десятками единиц. Поэтому, по сути, каждый авианосец — это уникальный корабль, соответственно и стоимость оборудования, которое на нем используется, увеличивается. Кроме того, окончательный приём корабля в строй рассчитан на 2020 год!!! До этого срока многие недостатки будут устранены.
6. Не рассказывайте только никому про "Адмирал Кузнецов" :)