В бортовому комп’ютері Tesla знайшли процесор AMD Zen+ та графіку рівня Radeon RX 6600

Час читання: 2 хв.

Компанія Tesla нещодавно оголосила, що додасть потужніший комп’ютер у свої нові електромобілі. Майже за півроку після цього оголошення один з таких агрегатів нарешті зняли з машини та розібрали. В даний час підтверджено, що автомобільний комп’ютер Tesla оснащений спеціалізованим чіпом Ryzen Embedded на базі Zen1+ замість відомого за чутками чіпа на базі Zen2. Артикул «YE180FC3T4MFG» не відповідає жодному з існуючих продуктів, тому технічні характеристики не підтверджені.

Реклама

Згідно з Ingineerix, Ryzen APU є чотириядерним процесором потужністю 45 Вт з 0,5 МБ кеш-пам’яті другого рівня і 4 МБ кеш-пам’яті третього рівня. Номер моделі передбачає, що це спеціальний вбудований чіп Ryzen V180F. “FG” має на увазі, що перед нами APU Picasso, заснований на оновленій мікроархітектурі Zen1, відомої як Zen+.

Комп’ютер має дискретну та виділену карту на базі графічного процесора Navi 23. Ця модель, ймовірно, оснащена 28 обчислювальними блоками (а не 32, як вважалося раніше), що означає 1792 потокові процесори з тактовою частотою близько 2,8 ГГц. Тактова частота не була підтверджена Tesla, але її генеральний директор Ілон Маск сказав, що графічний процесор пропонує консольну продуктивність 10 TFLOPS.

Автомобільний комп’ютер Tesla Navi 23 dGPU, Джерело: Ingineerix

Повні характеристики автомобільного комп’ютера Tesla:

  • Основним процесором є AMD Ryzen YE180FC3T4MFG (4-ядерний 45-ватний вбудований Ryzen) 512 КБ кеш-пам’яті L2 на ядро, 4 МБ кеш-пам’яті L3.
  • Графічний процесор також є AMD Radeon з маркуванням 215-130000026, найближче припущення що це Radeon Pro W6600.
  • Модуль Wi-Fi/BT є LG Innotek ATC5CPC001
  • Модем – Quectel AG525R-GL
  • Шлюз SPC5748GSMMJ6
  • DSP 1 – ADSP-SC587W SHARC + двоядерний DSP з ARM Cortex-A5
  • DSP 2 – AD21584 SHARC + двоядерний DSP з ARM Cortex-A5
  • Комутатор Ethernet – Realtek RTL9068ABD

І для наочності порівняльна таблиця від Videocardz, де можна порівняти ціни ігрових консолей з бортовим комп’ютером Tesla:

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.