Categories: Технології

Український напівавтоматичний гранатомет РГ-1 «Поршень». А ззовні – наче штурмова гвинтівка

Share
РГ-1 «Поршень» — український самозарядний гранатомет 30-мм калібру проходив випробування у 79-й десантно-штурмовій бригаді під час російсько-української війни на сході України, розроблений на Південному машинобудівному заводі імені А. М. Макарова. Головними розробниками є Юрій Алексєєв, Володимир Сербін, Олександр Загреба та Микола Межуєв.
На початку 1990-х років українське оборонне відомство ухвалило рішення щодо початку розробки нового легкого багатозарядного гранатомета під назвою «Поршень», який дозволив би різко підвищити вогневу міць піхотного підрозділу на рівні взводу, та доручило її Виробничому об’єднанню «Південному машинобудівному заводу».
У 2004 році РГ-1 «Поршень» був представлений на збройовій виставці «ISPEK-2004», пише Військовий навігатор України. Розробка з низки причин затягнулась, у результаті чого повідомлення про перехід робіт у завершальну стадію з’явилися тільки в 2007 році. Остаточно доопрацьований варіант гранатомета РГ-1 «Поршень», що пройшов полігонні випробування і був підготовлений до серійного виробництва, представили керівництву Збройних сил України тільки в 2014 році. За словами радника президента України Юрія Бірюкова, “анонімний підприємець з Дніпропетровська погодився пожертвувати заводу 11 млн. гривень для реалізації цього проекту”. 21 жовтня 2014 року начальник відділу по розробці спеціальної продукції КБ «Південне» Сергій Піхотенко повідомив, що завод уже готовий почати випуск гранатометів.
Зовні напівавтоматичний гранатомет РГ-1 «Поршень» нагадує штурмову гвинтівку з рукояткою для переноски на верхній частині ствольної коробки. Стволи для дослідних зразків РГ-1 були виготовлені в колишньому ДП «Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецьких озброєнь». Від основи до середини ствол РГ-1 має ряд циліндричних стовщень для кращого охолодження при стрільбі, він також оснащений масивним полум’ягасником-компенсатором. В основі ствола кріпляться складні сошки.
Гранатомет є відносно компактною та легкою зброєю для свого класу (з магазином важить приблизно стільки ж, скільки і кулемет Калашникова з коробкою на 100 патронів), зручною при транспортуванні та використанні. Із гранатометом «Поршень» пропонується використовувати коробчасті магазини на п’ять пострілів.
РГ-1 «Поршень»
В ручному гранатометі РГ-1 «Поршень» не передбачений автоматичний вогонь, але у ньому забезпечено достатньо високий темп стрільби — 30 пострілів за хвилину. Маса зброї дозволяє перенесення та здійснення усіх необхідних при стрільбі маніпуляцій одним солдатом. Гранатометник, озброєний РГ-1, зможе надійно уразити противника, який знаходиться в укритті, не давши йому можливості зреагувати та покинути обстрілювану позицію після першого пострілу.
Основною складовою проекту «Поршень» є розробка боєприпасів для гранатомета. Для вирішення цієї задачі до проекту було задіяне ДП «Павлоградський механічний завод», спеціалістами якого розроблено три типи пострілів для РГ-1 калібру 30 мм: осколковий — для ураження живої сили; кумулятивний — для стрільби по легкоброньованих цілях і, так званий, практичний постріл, для проведення навчальних стрільб. Крім того в РГ-1 можуть використовуватися постріли ВОГ-17, наявні на озброєнні. Спектр боєприпасів для РГ-1 може бути розширений, включивши в себе димові гранати чи гранати «несмертельної» дії, споряджені сльозогінним газом.
Характеристики:
Маса з неспорядженим магазином: 10,8 кг;
зі спорядженим магазином: 12,55 кг
Тип боєприпасу 30×29 ВОГ-17
Калібр 30 мм
Прицільна дальність 800 м
Максимальна дальність 1600 м
Тип боєпостачання 5 пострілів
Сьогодні розробка зброї такого класу стала дуже популярною не тільки в Україні. Серед цікавих розробок можна назвати такі ручні, автоматичні гранатомети: ТКБ-0249 «Арбалет» (Росія), Тип 87 / QLZ87 (КНР), SAG-30 (Чехія) і PAW-20 (ПАР).
Кілька дослідних зразків РГ-1 проходили військові випробування на фронті та використовувались десантниками 79-ї аеромобільної бригади у боях на Авдіївській промисловій зоні у 2016 році. Однак з невідомих причин, на цей час гранатомет серійно не виробляється.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: укр
  • Останні записи

    У новій серії смартфонів Samsung Galaxy S25 з’явиться зручна функція «Керування акумулятором»

    Серія Samsung Galaxy S25 викликає ажіотаж завдяки появі потенційно новаторської функції - "Штучного інтелекту батареї".…

    14.05.2024

    Названо смартфони realme, які оновляться до Android 15

    Бренд Realme готує оновлення Realme UI 5.0 на базі Android 15 для кількох десятків моделей…

    14.05.2024

    Новий iPad mini вийде цього року

    У травні 2024 року Apple випустила нові iPad Pro та iPad Air , проте вона…

    14.05.2024

    Усі iPhone отримають ChatGPT з виходом iOS 18

    За місяць до презентації нових операційних систем компанія Apple уклала угоду з OpenAI про впровадження…

    14.05.2024

    Стало відомо, чи є у Google Pixel 8a бездротова зарядка

    Бюджетний Google Pixel 8a - це телефон із вражаючими характеристиками. Він може похвалитися 6,1-дюймовим дисплеєм,…

    14.05.2024

    Чому шахраї телефонують на WhatsApp і Telegram

    Небажані дзвінки від шахраїв отримали новий різновид — тепер зловмисники дзвонять не лише за номером,…

    14.05.2024