« Боїнг » показав концепт-дизайн нового надзвукового винищувача-розвідника , швидкість якого буде вище 5 Маха. Дизайн «Боїнга» багато в чому схожий з тим, що зараз робить Lockheed Martin . Аерокосмічна промисловість змагається, щоб створити новий надзвуковий винищувач-розвідник на заміну SR-71 Blackbird .
Виробництво майбутнього літака буде засновано на дослідженнях, проведених з експериментальними літальними апаратами X-43 і X-51 Waverider.
X-51 був маленьким експериментальним апаратом, який скидали з «літаючої фортеці» B-52 Stratofortress. Він використовував ракетний прискорювач, щоб досягти швидкості в 4,8 Маха, потім скидав його і за допомогою гіперзвукового двигуна перевищував 5 Маха. А ось нормальний літак повинен злетіти сам, розігнатися, а потім скинути швидкість і приземлитися, що зробити набагато важче.
Щоб досягти цієї мети, і «Боїнг» і Lockheed Martin працюють над турбінними двигунами комбінованого циклу, які поєднують і турбореактивний, і гіперзвуковий двигуни.
Спочатку працює турбореактивний двигун, який розгонить літак до 3 Маха, а потім підключається гіперзвуковий, який нормально працює тільки на такій швидкості. Щоб знизитися і приземлитися, літаку знову треба буде перейти на турбореактивний двигун.
Lockheed Martin запланував перші випробування нового літака вже на першу половину 2020-х років. Можна припустити, що і «Боїнг» вирішить не відставати від конкурента.
Взято з popmech
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…