Про це пише Національний промисловий портал.
Високоточний боєприпас був розроблений наприкінці 1990-х років науково-виробничим комплексом «Прогрес» (м. Ніжин Чернігівської області) під керівництвом головного конструктора Миколи Шкарлета для наземної артилерії – перш за все для самохідних гаубиць типу «Мста-С» або 2СЗ «Акація». Причому через вказівки з Києва при проектуванні ніжинські конструктори використовували виключно деталі, виготовлені у СНД, тому снаряд вийшов дуже схожий на радянський «Краснополь», а 70% комплектуючих надходило з Росії.
Вперше «Квітник» був продемонстрований на міжнародній виставці IDEX-2001, при цьому акцентували увагу приділяли варіанту під стандарт НАТО: калібру 155 мм. Цікаво, що інтерес проявили і українські військові – і з 2008 року почалися державні випробування. Вони завершилися практичними стрільбами у вересні 2012 року в ході навчань «Перспектива-2012». Всього було відстріляно до 30 снарядів.
Лазерна напівактивна система наведення КАС «Квітник» забезпечує ураження не тільки бронетехніки, що рухається зі швидкістю до 36 км/год, але й захисних споруд (ДОТів, ДЗОТів, будівель, пристосованих для оборони тощо) та бойових, десантних і транспортних кораблів. Точні характеристики «Квітника» є таємницею, але зазвичай така зброя здатна влучати у ціль розмірами у декілька метрів на відстані 20 кілометрів.
За результатами випробувань, 6 грудня 2012 року 152-мм керований артилерійський снаряд «Квітник» був прийнятий на озброєння ЗСУ. А у 2013 році ДП НВК «Прогрес» було розпочато його серійне виробництво. Однак, як і все високоточне озброєння, «Квітник» дуже дорога зброя – один снаряд станом на 2008 рік коштував 200 тисяч гривень, тому виробництво завершилось так і не почавшись.
Починаючи з 2016 року почались роботи по розробці варіанта снаряду на основі західних комплектуючих. Новий варіант отримав назву «Квітник-Е» і демонструвався на виставці «Зброя та безпека-2017».
Довжина снаряду 1,2 м
Калібр 152/155 мм
Вага снаряду 48 кг
Вага ВР 8 кг
Дальність дії 3-20 км
Діапазон робочих температур від +50 до −40 градусів.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…