Приблизний час читання: 4 хв

Знайдено спосіб зробити смартфони дешевшими і довговічнішими

0

Багато років дослідники намагаються знайти спосіб здешевити акумулятори, зробивши їх разом з тим більш ємними. Нещодавно група американських вчених відзвітувала про успіхи по створенню нової бескобальтової батареї, здатної не тільки збільшити щільність енергії, але і зробити елементи живлення довговічними і недорогими.

Знайдено спосіб зробити смартфони дешевшими і довговічнішими

Кобальт вважається одним з найбільш дорогих мінералів, що входять до складу сучасних АКБ. Стандартна ціна на нього дорівнює 28 500 доларів за тонну – це дорожче, ніж нікель, марганець і алюміній разом узяті. При цьому кобальт входить до складу до 30% катодів літій-іонних акумуляторів.

Новий прорив вдалося здійснити завдяки рівномірному розподілу іонів різних металів по кристалічній структурі катода під час синтезу. За словами дослідників, вони не тільки знизили кінцеву вартість батареї, але і збільшили її щільність без зменшення кількості циклів заряду-розряду.

Читайте також  Головною зброєю США стане «найхолодніший» комп'ютер у світі

Знайдено спосіб зробити смартфони дешевшими і довговічнішими

Замінити кобальт вдалося менш дорогим нікелем, який тепер займає близько 89% всього катода. Саме за рахунок цього мінералу вдалося підвищити щільність акумулятора, що в свою чергу може привести до збільшення терміну служби батареї, незалежно від того, який пристрій її використовує. В остаточному підсумку це призведе до підвищення ємності акумуляторів у всіх сучасних пристроях – від смартфонів до електромобілів.

Читайте iTechua.com у «Google Новини»


Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.
Відповідальна та цілеспрямована. Спокійна і витривала. Борець за справедливість. Сфера інтересів: технології, які змінять майбутнє.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут