5 новітніх безпілотних авіаційних комплексів отримали прикордонники

0
207

Сьогодні Державна прикордонна служба України отримала 5 безпілотних авіаційних комплексів, які закуплені прикордонним відомством в рамках Державного оборонного замовлення.

До складу цих авіаційних комплексів вітчизняного виробництва «Spectator-M» входить 15 безпілотних літальних апаратів, які оснащені цифровими захищеними каналами зв’язку та модернізованим моніторинговим обладнанням.

Новітня техніка значно підвищить ефективність під час виконання завдань з охорони кордонів держави. На цей час усі БпЛА знаходяться в Головному центрі підготовки особового складу Держприкордонслужби ім. генерал-майора  І. Момота, де закінчується первинна підготовка персоналу підрозділів повітряної розвідки низки прикордонних загонів. Навчання відбувається під керівництвом інструкторів підприємства-виробника, а також буде оформлено необхідні документи для обліку повітряних суден та одержання сертифікатів льотної придатності.

Вже у січні 2018 року екіпажі на полігоні відпрацьовуватимуть бойове злагодження і після його закінчення виконуватимуть завдання повітряної розвідки.

Читайте також  10 головних нововведень Windows 10 Redstone 4

Варто зазначити, що розвиток авіації в Державній прикордонній службі України на сьогодні відбувається відповідно до Концепції та Програми її розвитку на період до 2020 року. В її основі стане створення сучасної авіаційної структури, здатної забезпечити всебічну авіаційну підтримку виконання завдань, покладених на прикордонне відомство.

Досвід останніх років однозначно вимагає широкого використання безпілотних авіаційних систем в охороні державного кордону для виконання більшого спектру завдань. Держприкордонслужба вже отримала 7 безпілотних авіаційних комплексів, а це загалом 21 БпЛА.

Крім того, на сьогодні прикордонна авіація вже активно використовує легкі патрульні літаки «Diamond». За 5 років експлуатації (близько 3000 годин нальоту) патрульних літаків DA42MNG тільки на авіаційному пальному зекономлено кошти, величина яких еквівалентна вартості їх закупівлі.

Читайте також  У США з'явився Trailer Valet – електричний танк для парковки трейлерів

Даймонди застосовують для повітряного моніторингу державного кордону, прикордонних контрольованих районів, висвітлення надводної обстановки у В(М)ЕЗ України, територіального моря та української частини вод Азовського моря. У цьому році загальний наліт патрульної авіації склав 900 годин. Обстежено 25,2 тисячі кілометрів сухопутної ділянки державного кордону України, 28,6 тисяч квадратних кілометрів тилових ділянок в контрольованих прикордонних районах, а також 4 тисячі квадратних кілометрів територіального моря та В(М)ЕЗ України.

Нагадаємо, що напередодні різдвяних та новорічних свят майже 100 офіцерів Адміністрації Державної прикордонної служби України вирушили на посилення охорони державного кордону з країнами Європейського Союзу в межах Волинської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Джерело: Держприкодонслужба України

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут