Categories: Технології

Волонтери створили унікальний безпілотний літак-розвідник

Share
Час читання: 2 хв.
Невеличкий літальний апарат. Він нагадує дитячу іграшку зі серії крилатих моделей. Щоправда, умільці зробили його не для забави. Це – універсальний безпілотний розвідник для передової. Спритний і безшумний, пише газета “Експрес”.

Автомобіль зупиняється на краю поля. Голубе безхмарне небо. Прохолодний, безвітряний день. Волонтери неквапливо дістають із багажника пластиковий літачок. Все готове для випробовування. Ще мить і “Маргарита”, так назвали безпілотник, підніметься в голубу далечінь. На перший погляд нічого незвичного: традиційна модель та система керування. Такими літачками-розвідниками сьогодні вже нікого не здивуєш.

“Е,ні, — не погоджується військовослужбовець на псевдо “Кречет”, — наша “Маргарита” — ідеальний розвідник, якому немає аналогів. Ми не копіювали чужі моделі. Натомість створили свою – з нуля. Такі
помічники вкрай потрібні Збройним силам України, тим, хто захищає нашу землю на передовій. Ми нашпигували цього безпілотника спеціальними датчиками та мікросхемами. Відтак він здатний успішно виконувати в небі складні завдання — розвідку чи корегування вогню і водночас бути непомітним для ворожих, навіть найсучасніших, систем стеження. Тобто наша “Маргарита” може продефілювати будь-де за заданим маршрутом і безперешкодно повернутися назад. Це такий собі ідеальний розвідник”.

… До запуску безпілотника залишилися лічені секунди. З хвилюванням чекаємо незабутньої події. Натомість черкаські та київські волонтери, розробники унікальної моделі, спокійні. Бодай зовні. Вони впевнені у своєму технічному дітищі — не підведе. Недарма працювали над створенням ідеального розвідника майже рік.

Скільки коштує такий безпілотник? Майже 170 тисяч гривень. Гроші збирали, як кажуть, усім світом — для благої справи. І ось крилатий універсальний розвідник у небі. Кружляє, мов птах, підіймається високо-високо, і водночас фіксує ворожі позиції, переміщення та раптові маневри бойової техніки…

“Наш літальний апарат, — пояснює розробник безпілотної системи на псевдо “Майстер”, — врятує життя багатьом воякам-розвідникам. Тепер їм не треба буде ризикувати собою, щоб добути важливу інформацію. З таким завданням успішно впорається “Маргарита”. Сучасна війна — це війна, передусім, технічних досягнень і засобів. Ми раді, що спромоглися допомогти нашим захисникам. Але на цьому крапку ставити не збираємось. Уже працюємо над іншим проектом — спеціальне замовлення від військового підрозділу.  Це буде тандемний розвідник, який складатиметься з двох безпілотників”.

Після демонстраційного польоту та карколомних фігур “Маргарита” повертається на “базу”. Ось вона ніби зависає у небі над полем. Автоматично спрацьовує система гальмування швидкості — парашут. Усе, безпілотний літачок успішно приземляється неподалік нашого автомобіля. Розробники моделі задоволені: тестування склали на відмінно. Жодних зауважень.

“Утім, будь-який безпілотник можна вдосконалити, — підсумовує В’ячеслав Скічко, голова громадської організації “Наш батальйон”. — І цього — також. Головне — хлопці зробили те, на що давно чекали на передовій. Зробили самотужки. Завдяки своєму таланту, винахідливості та наполегливості. З таких технічних перемог складається Велика Перемога на фронті. Слава Україні!”

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: укр
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024