Напевно, всі знають, що Samsung от уже багато років випускає по дві різні версії кожного флагманського смартфона. Одна оснащується процесором Exynos власного виробництва Samsung і призначається для продажу в Україні, Європі та країнах СНД, а інша – з Snapdragon від Qualcomm – для Америки, Азії та Океанії. Таким чином корейці просувають фірмовий чіп і спеціально обмежують продажу різних версій своїх смартфонів так, щоб возити їх між країнами було невигідно. Ось тільки користувачі в усі часи вважали за щастя отримати апарат не на Exynos, а на Snapdragon. Пояснюємо на пальцях, в чому між ними різниця.
Давайте візьмемо за приклад Galaxy S20 , який виходить в варіаціях з Exynos 990 і Snapdragon 865.
Як не дивно, але Snapdragon 865 виявляється кращим, ніж Exynos 990, по всіх фронтах. Якщо раніше чіпсети Qualcomm вигравали у фірмових «каменів» Samsung по продуктивності, але при цьому поступалися їм в автономності, тепер Snapdragon – незаперечні лідери в усьому. Це видно на прикладі даного відео.
Тут блогер говорить про те, що протестував обидві версії фірмового флагмана Samsung і прийшов до висновку, що після закінчення трьох годин активного використання версія на Exynos 990 розрядилася до 59%, а версія з Snapdragon 865 – до 71%. На перший погляд, різниця не дуже велика – всього 12%, – але для смартфона це означає додаткові дві години роботи.
При вимірах продуктивності обох процесорів різниця виявилася ще більш помітною. Якщо версія на Exynos набрала в бенчмарке AnTuTu тільки 449 тисяч балів, то версія на Snapdragon – майже 527 тисяч. Тобто, по суті, різниця в продуктивності дорівнює майже 20% на користь «американської» модифікації. Але звідки такий розрив? Якщо придивитися на показники, то видно, що вся справа в більш потужному графічному прискорювачі Qualcomm. Саме він дає найбільший приріст. Якщо у Exynos 990 графіка набирає тільки 155 961 бал, то у Snapdragon 865 – 211 835 балів.
Що все це означає на практиці? Ну, як не дивно, але в реальних тестах на швидкодію Exynos і Snapdragon йдуть практично пліч-о-пліч. У всякому разі, це показали тести на швидкість запуску додатків. А ось з нагріванням і троттлінг справи йдуть вже не на користь Exynos. Практика показала, що фірмовий процесор Samsung і нагрівається значно швидше, ніж рішення Qualcomm, і скидати потужність, щоб повернутися в прийнятний температурний режим, починає раніше. Тому для ігор, відеозйомки 4К-відео і монтажу Snapdragon явно підійде краще.
Але чому Samsung взагалі оснащує смартфони процесорами, які так немилість користувачам, свідомо втюхівая їм найгірший продукт?
Звичайно ж, вся справа в економії, адже виробництво чіпів Exynos обходиться Samsung дешевше, ніж закупівля флагманських Snapdragon. Точні цифри ми наводити не будемо, оскільки, по-перше, ризикуємо помилитися, врахувавши не всі витрати, а, по-друге, в перерахунку на одну штуку різниця виходить не найбільшою, хоч в глобальному масштабі і дозволяє Samsung зберегти кілька мільйонів доларів.
Втім, економія досить легко переходить в заробіток, оскільки в роздробі ціни на смартфони з чіпами Exynos і Snapdragon абсолютно ідентичні, зрозуміло, з поправкою на особливості ціноутворення в кожній із країн, де Samsung торгує своєю технікою. І це не кажучи вже про те, що корейцям не доводиться задіяти Snapdragon, щоб ті допомогли їм в оптимізації фірмового процесора, що, в общем-то, теж коштує грошей. Тому Exynos виявляються вигідні Samsung як в короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.
iFixit почала продавати комплектуючі до ремонту Google Pixel 9 Pro Fold. Тут-то і з'ясувалося, що…
Європейська комісія спільно з Мережею співробітництва із захисту прав споживачів (CPC) оголосила сьогодні про те,…
Google створює новий жест, який дозволить викликати віртуального помічника за допомогою трикнопкової навігації. Це стане…
Технологія зйомки RAW-фотографій на смартфонах існує вже давно, але найчастіше вона доступна тільки на дорогих…
Розвиток технологій штучного інтелекту вийшов на плато, що стало несподіваною новиною для багатьох. Проривні успіхи…
Компанія Apple випустила чергові бета-версії своїх ОС і внесла в них кілька помітних змін і…