Смартфони

Вразливостей в ОС Android вистачає, і вона лідер за їх кількістю

Share
Час читання: < 1 хв.

Android – найпопулярніша мобільна платформа і, як наслідок, найбільш вразлива. Її частка на ринку рекордно велика, ось і намагаються розробники і зловмисники писати шкідливе ПЗ, що дозволяє зламати пристрою. Умілий хакер може отримати доступ до всієї конфіденційної інформації і навіть зможе відслідковувати переміщення і розмови. У цьому їм допомагають «дірки» в ОС і сторонні додатки.

Дослідники з TheBestVPN з’ясували, що за підсумками 2019 року операційний система Android лідер за кількістю вразливостей. Так, в минулому році було виявлено 414 вразливостей. Але ситуація не настільки погана. На думку експертів, кількість вразливостей неухильно зменшується. Так, якщо в 2017 році було знайдено 843 «дірки», то за підсумками минулого року їх кількість скоротилася вдвічі. А за весь час існування Android було виявлено 2563 уразливості.  

Вразливостей в ОС Android вистачає, і вона лідер по їх кількості - фото 1Вразливостей в ОС Android вистачає, і вона лідер по їх кількості - фото 1

Експерти сходяться на думці, що «корінь зла» далеко не в самій операційній системі, а тих додатках, які отримують доступ до системних файлів. Багато що залежить і від апаратних засобів. Наприклад, недавній серйозний експлойт, що торкнулася мільйони Android-пристроїв, пов’язаний з недоліками вбудованого ПЗ чіпів MediaTek.

Зі свого боку, Google прагне підвищувати безпеку зеленого робота, регулярно випускаючи оновлення безпеки. Компанія також вважає, що кількість проблем безпеки, виправлених в ОС, не є показником безпеки платформи. Це насправді «результат відкритості Android, що працює так, як задумано».

Джерело: 9to5google

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

У Windows 11 з’явиться ігровий режим у дусі Xbox

Microsoft готує масштабне оновлення Windows 11, яке дозволить запускати систему в повноекранному ігровому інтерфейсі, схожому…

02.04.2025

Apple досі прагне позбутися кнопок в iPhone

Apple продовжує роботу над впровадженням тактильних кнопок без механічного ходу для майбутніх моделей iPhone. Відомий…

02.04.2025

Найпотужніші смартфони 2025 року: ТОП-20 лідерів

Команда AnTuTu оприлюднила актуальний рейтинг найпотужніших Android-смартфонів за березень 2025 року. Перше місце зайняв Vivo…

02.04.2025

Ілон Маск прогнозує, що ШІ створюватиме фільми вже у 2026 році

Засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск поділився своєю думкою про майбутнє штучного інтелекту в кіноіндустрії.…

02.04.2025

Nintendo представила нове покоління портативної консолі Switch

В рамках онлайн-презентації Nintendo Direct компанія Nintendo представила нове покоління портативної приставки Switch 2. Дизайн…

02.04.2025

Старі ОС більше не небезпечні: Apple закрила вразливості, через які зламувалися пристрої

Розробники Apple випустили нову серію оновлень для своїх операційних систем, включаючи підтримку старіших версій. Виправлені…

02.04.2025