Які смартфони з`являться цього року, і як зміниться їх вигляд

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 6 хв.

Як зміниться вигляд мобільних пристроїв цього року, якого редизайну і “начинок” слід очікувати, чим планують нас здивувати технологічні гіганти. Які функції стануть зададуть “моду” всім виробникам. В цій статті постараємось написати свою думку.

Реклама

Екрани з частотою оновлення 90-120 Гц

Екран середньостатистичного смартфона може оновлюватися з частотою 60 Гц – тобто, 60 раз в секунду. Таким чином, в кращому випадку ми отримуємо 60 кадрів в секунду в анімації інтерфейсу або в іграх (може бути і менше, але більше – ні). В принципі, цього в більшості випадків досить, але сьогодні смартфони вже досягли якоїсь межі, коли важливих параметрів для розвитку майже вже не залишилося (ну крім камери), можна і про частоту екрану подумати.

Взагалі, моделі з частотою 90 Гц були і раніше. Та ж Apple представила планшет iPad Pro з екраном 120 Гц кілька років тому, тому про якусь нову технологію годі й говорити, втім саме в прийдешньому році, судячи з анонсів різних виробників, ми побачимо значний приріст моделей саме смартфонів з “багатогерцовими” екранами.

Asus ROG Phone II – один з перших смартфонів з частотою екрану 120 Гц

Що на практиці нам дає збільшення частоти оновлення? Більш плавну прокрутку списків, більш точну роботу зі стилусами (в разі, якщо вони підтримуються), скорочення часу відгуку екрану, ну і в цілому чим плавніше анімація – тим приємніше вона виглядає. Але лише в тому випадку, звичайно, якщо і кадрова частота цієї анімації відповідає частоті оновлення екрану, інакше змін не відчути.

Варто відзначити, що далеко не всі ігри на смартфонах дозволяють задіяти високу частоту оновлення. Деякі ігри “запрограмовані” на 30 кадрів в секунду і не розкривають потенціалу навіть 60 Гц екранів. Але розробники стежать за технічними новинками, тому чим далі, тим і FPS в мобільних іграх буде вище.

На даний момент (якщо говорити про доступні в Україні моделі) телефон з частотою 120 Гц всього один – це Asus ROG Phone 2, але з 90 Гц вже побільше – є і OnePlus 7 Pro, і Razer 2, і Nubia Red Magic 3 – але їх знайти в Україні вже складніше. У 2020 році таких смартфонів має побільшати, ну і, звичайно ж, ті ж Asus і OnePlus продовжать робити натиск на високу частоту. Також ми очікуємо збільшення частоти екрану від Apple (в нових iPhone), Samsung (в нових Galaxy S і Note), Xiaomi, як варіант – Oppo.

Складані екрани

Те, що ще рік тому здавалося нікому не потрібною екзотикою, сьогодні стрімко набирає популярність. Все більше анонсується смартфонів зі складаними екранами – і навіть Apple.

Патент від Apple. Така конструкція повинна запобігати появі вигину-вм’ятини

 

Звичайно, напевно ще кілька найближчих моделей будуть швидше експериментальними. Але чим далі – тим більше їх будуть випускати і тим кращими вони стануть. На сьогоднішній день з уже випущених моделей можна відзначити тільки Samsung Galaxy Fold, плюс, є прототип від Huawei – Mate X. Втім, хоча Huawei і насміховується над Samsung за їх невдачі з першим запуском, китайці свій смартфон так і не випустили (припустимо, що їм зараз трохи не до цього – спочатку санкції, а тепер і коронавірус), але Samsung, здається, цілком задоволена результатом і найближчим часом нас чекає ще й Galaxy Z Flip.

Також про наміри спробувати себе в цій сфері заявляла Xiaomi. Від Apple же в цьому році “гнучкий” телефон ми точно не побачимо, але згаданий вище патент може підштовхнути китайських розробників до дії (якщо у них знайдуться на це ресурси).

Складані екрани – технологія, яка дійсно потрібна ринку. Людям не потрібні великі смартфони, їм потрібні великі дисплеї – і складаний смартфон може забезпечити і велику діагональ і малі габарити в складеному стані.

5 камер на флагмані

Курс на збільшення кількості камер багато виробників взяли ще в минулому році, проте в 2020 можна очікувати, що стандартом для флагманів стануть 5 камер (причому, не включаючи фронтальну камеру). Навіщо стільки?

Перш за все, в додаток до звичного і обов’язкового вже ширококутного об’єктиву вже звичними стали надширококутний і теле-об’єктив. Як добре відомо, відсутність зуму – єдина проблема смартфонів у порівнянні з компактними фотоапаратами, і установка декількох об’єктивів – цілком ефективне рішення цієї проблеми (для справжнього зуму потрібно багато місця всередині, хоча такі приклади теж є, але в будь-якому випадку – оптичне зближення виконується досить повільно, переключити об’єктив набагато швидше).

Далі набір модулів може різнитися, але варіанти такі: окремий макрооб’єктив (іноді замість нього виступає надширококутний з автофокусом), камера низького розширення, використовувана як сенсор глибини – для реалістичного розмиття фону, ну і супер-зум – 3,5 х, 5х або 10х. З екзотичних варіантів – ІК-камера або якийсь її аналог.

Швидкість зарядки

Попередні два роки відзначилися стрімким зростанням ємності акумуляторів (нарешті). Користувачі вже давно забули жарти про Android-смартфон, який розряджається за пів-дня, хоча пара-трійка великих виробників все ще ігнорує проблему (але й справи у них не дуже, прямо скажемо). Однак разом з ємністю приходить і інша потреба – швидка зарядка. Зрозуміло, що це теж не новинка, але вже в 2019 році ми побачили, як смартфон з акумулятором на 4000 мАг може заряджатися за 40 хвилин (Realme, Oppo).

У 2020 очікується зміцнення цієї тенденції – зарядка в 1,5 години стане максимальною, більшість моделей смартфонів будуть заряджатися або стільки ж, або ще менше, але найголовніше – очікуємо збільшення часу роботи смартфона від якої-небудь короткої (наприклад, п’ятихвилинної) зарядки.

Не виключено, що окремі виробники будуть також розганяти швидкість бездротової зарядки, але в цілому треба зауважити, що її розвиток призупинився.

Фронтальна камера під екраном

Ми давно цього чекаємо, і, на жаль, не факт, що саме в 2020 році ми побачимо нарешті моделі з камерою під екраном, проте виробники точно будуть намагатися приховати цю камеру, максимально збільшуючи площу екрану по відношенню до корпусу смартфона. Xiaomi навіть придумала “загнути” екран за спинку: справді – стільки місця пропадає.

З чуток, навіть Apple може все ж позбутися від свого жахливого “чубчика” і розмістити фронтальну камеру і весь блок Face ID в вузьку верхню рамку. Що ж, це було б логічно.

У будь-якому випадку, рамки навколо екранів будуть все менші і не за рахунок будь-яких хитрих механізмів, як у Oppo Reno. Звичайно, це теж робочий варіант, але розкладати камеру довго, та й іноді потрібно, щоб вона просто завжди була (для розблокування телефону, наприклад).

5G

Ну і, зрозуміло, підтримка мереж п’ятого покоління буде зараз практично скрізь. Так, в Україні це поки не актуально, але давайте згадаємо, як у нас 4G розвивали. Звичайно, саме в 2020 році саме в нашій країні очікувати цього ще не варто, але якщо ви подорожуєте – 5G може стати в нагоді.

Підтримка 5G – вже стандарт для смартфонів-флагманів в 2020

Як би там не було, смартфони з 5G в 2020 році будуть випускати якщо не всі, то практично всі. Як окремі версії, з приставкою 5G, так і флагмани, де підтримка таких мереж вбудована за замовчуванням. У 2020 році з підтримкою 5G точно повинні вийти смартфони від Samsung, Huawei, Oppo, ZTE, Xiaomi, OnePlus, Vivo. Можливо, варто розраховувати і на Apple, але це не точно.

 

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Реклама

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ