Categories: Смартфони

ТОП-10 функцій яких не вистачає в iPhone

Share
Час читання: 4 хв.

Майже місяць тому я вирішив ближче познайомитися зі світом Android. Для цього взяв собі народний флагман – Xiaomi Mi 9. Сьогодні це найдешевше пристрій на базі Snapdragon 855: він пристойно виглядає і спритно крутить інтерфейс з софтом. На Android компанія натягує свою фірмову оболонку MIUI. У первозданному вигляді вона дуже нагадує iOS. Але у неї є  кілька цікавих особливостей , яких не вистачає iPhone. Виділив 10 цікавих можливостей. Шкода, що тільки одна з них є в предрелізній версії iOS 13.

1. Розподіл екрану для використання декількох додатків

Коли вийшов iPhone X, я був на 100% впевнений, що пристрій отримає кілька унікальних можливостей, які  обіграють його витягнутий екран з співвідношення сторін приблизно 18/9. Ми разом з колегами чекали поділ екрану для одночасної роботи з декількома додатками: YouTube + Telegram, VLC + Viber, Chrome + iMessage, два вікна для Safari і так далі. Поки  не дочекалися.

На актуальному флагмані iPhone Xs Max ця можливість так і проситься. Але розробники iOS так поки не вважають. Вони залишили поділ екрану тільки на iPadOS – мабуть, щоб ми активніше купували планшети. MIUI довела мені, що і розміру екрану смартфона досить для нормальної роботи відразу з парою програм.

2. Повноцінна багатозадачність і робота додатків в тлі

Ми давно забули про головне розходження між операційними системами iOS і Android. У першій ніколи не було повноцінної багатозадачності, а друга саме на ній і побудована. На iPhone додатки в тлі практично не працюють. Через пару хвилин бездіяльності вони ставляться на паузу, і в цьому є свої плюси: iOS працює швидше, вона дбайливіше витрачає заряд акумулятора. Без мінусів також не обходиться. Деякі  програми можуть повноцінно працювати тільки на Android. Наприклад, карти Google відстежують ситуацію навколо в тлі і повідомляють про аварії і пробках, поки я перебуваю в офісі, а не виїхав кудись і включив навігатор.

3. Гнучка робота з центром повідомлень і пунктом управління

Я застав часи, коли в «Центр повідомлень» iOS можна було додавати віджети. Якщо мене не зраджує пам’ять, вона пропала після переходу з iOS 6 на iOS 7. У світі скевоморфізму було місце для погоди між повідомленнями з Push, а потім воно пропало.

На будь-якому Android, і оболонка MIUI не виняток, можна додавати в «шторку» функціональні віджети. Зараз у мене там зависла погода, а раніше був список найближчих справ з програми Any.do. А ще мені подобається, що «Центр повідомлень» і «Пункт управління» у версії MIUI не розділені, як у iOS. Їх точно можна об’єднати без втрати функціональності.

4. Продумана взаємодія з двома фізичними SIM-картами

В якості основного смартфона у мене iPhone Xs Max з двома фізичними SIM. Я активно використовую пакети відразу двох операторів зв’язку з різних країн, і сьогодні для мене ця можливість важлива. Після використання Xiaomi Mi 9 мені стало ясно, що в iOS є далеко не всі необхідні можливості для роботи з парою SIM. Навіть в номеронабирачі замість  двох кнопок для кожного номера  тільки незручний перемикач між ними.

Є і одна очевидна недоробка. Якщо знайти запис телефонної книги через Spotlight, в меню набору номера перемикання на другу SIM не передбачено. До речі, в iOS 13 з’явився режим автоматичного перемикання між мобільним інтернетом обох SIM, в залежності від наявності покриття. У MIUI він давно є.

5. Зручний предиктивний набір з пошуком в номеронабирачі

Пам’ятайте, як шукали номера з телефонної книги на кнопкових телефонах? Там був предиктивний набір. Можна було клацнути пару цифрових кнопок по літерним позначенням на них, і девайс тут же знаходив необхідного абонента. Круто, що в дзвонилка MIUI зберегли цю ретро-фішку. Шкода, що її немає в iOS.

6. Оновлення окремих елементів без апдейта всієї системи

Щоб додати нову можливість в iOS, розробникам доводиться повністю оновлювати її. MIUI додає окремі компоненти регулярно без оновлення всієї оболонки. Глобальної практичної користі від цього немає, але будь-які проблеми таким чином можна вирішити помітно швидше.

7. Фізична кнопка для запуску вбудованої в смартфон камери

На лівій бічній грані Xiaomi Mi 9 – прямо навпроти клавіші харчування – є спеціальна фізична кнопка, яка в стандарті потрібна для запуску інтелектуального асистента Google. За допомогою MIUI її можна переналаштувати для активації камери. Цього літа я багато знімав під водою на море за допомогою універсального прозорого кейса пакетного типу. Активувати видошукач через мокрий екран не вийде , а ось через кнопку дуже легко. До речі, дуже прикро, що у Samsung немає настільки зручною перенастроювання додаткової кнопки у нас в країні. Щоб відмовитися від фірмового голосового асистента, знадобиться SIM-картка іноземного оператора.

8. Спеціальне конфіденційне простір для важливих даних

Ми давно чекаємо можливість використання iOS декількома користувачами. Це особливо важливо на iPad, але і на iPhone було б зручно включити режим для дитини з усіма необхідними обмеженнями і тільки потім вручити смартфон йому. У Xiaomi вже є щось подібне – «Друге простір». Це інструмент для конфіденційного зберігання інформації, який захищений паролем, і його вийде використовувати як додатковий профіль.

9. Очевидний режим економії енергії з чіткими кордонами

У глибинах інтернету є інформація, як працює режим економії енергії на iPhone, але під час його активації пояснення не передбачені. У MIUI все трохи зрозуміліше: вона обмежує активність системних додатків, заморожує програми у фоновому режимі, очищає пам’ять при блокування пристрою, а також відключає синхронізацію даних і GPS. Що цікаво, економію енергії можна  автоматично використовувати вночі . Через настойки вийде задати розклад для її включення.

10. Вбудовані інструменти для очищення місця в сховищі

Круто, що в MIUI є спеціальний додаток для очищення сховища з даними. Воно аналізує інформацію і пропонує позбутися від непотрібної. Так вийде очистити від 400-500 МБ до пари ГБ.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Розкрито плани Apple щодо нових iPad Pro

Згідно з даними, опублікованими відомим інсайдером Марком Гурманом, компанія Apple знаходиться на завершальному етапі тестування…

30.03.2025

Google представила тестову версію оновленої нейромережі Gemini 2.5 Pro

Google оголосила про запуск експериментальної версії нейромережі Gemini 2.5 Pro для всіх користувачів додатка Gemini,…

30.03.2025

Смартфонні екрани стали міцнішими: представлена технологія Gorilla Glass Ceramic

Компанія Corning анонсувала запуск нового продукту Gorilla Glass Ceramic. Це захисне скло розроблене для покращення…

30.03.2025

Google змінила дату випуску Pixel 9a після невдалого старту

Старт продажів смартфона Google Pixel 9a, який мав відбутися цього тижня, перенесли. Компанія Google пояснила…

30.03.2025

Штучний інтелект змінить світ: прогноз Білла Гейтса на майбутнє

Протягом наступного десятиліття досягнення в галузі штучного інтелекту (ШІ) значно зменшать потребу в людській праці…

30.03.2025

Київстар оголосив про нову еру комунікацій в Україні

Національний мобільний оператор "Київстар" отримав дозвіл на використання нового коду мережі 707, що стане важливим…

30.03.2025