Найбільш відомим і популярним сервісом для спілкування в сучасному світі є WhatsApp, а використовують його на постійній основі більш ніж 1,4 млрд чоловік, причому чим далі в майбутнє, тим більше людей спілкуються з його допомогою. Він дозволяє обмінюватися текстовими і голосовими повідомленнями, здійснювати аудіозвонкі, зв’язуватися по відеозв’язку, листуватися в групових чатах, а також виконувати безліч інших дій. Втім, успіх даного сервісу не дає компанії Google спокою, тому вона вирішила запустити його «вбивцю», який абсолютно точно повалить всіх в шок.
Оскільки всі минулі спроби запустити заміну WhatsApp у компанії Google повністю провалилися, вона вирішила почати використовувати іншу тактику. Така полягає в тому, щоб почати використовувати вже існуючу зараз програму під назвою Android Messages. Таку в даний час можна зустріти на телефонах від безлічі компаній, повний список яких включає в себе LG, Motorola, Sony, HTC, ZTE, Micromax, HMD Global (Nokia), Archos, BQ, Cherry Mobile, Condor, Fly, General Mobile, Lanix, LeEco, Lava, Kyocera, MyPhone, QMobile, Symphony, Wiko і ряд інших.
Щоб нове ПЗ стало успішним Google додала в нього підтримку протоколу RCS, що представляє із себе заміну SMS і MMS. Такий повинен підтримуватися на рівні стільникового оператора, а якщо він підтримується, власник смартфону зможе використовувати месенджер Android Messages навіть без підключення до інтернету, і абсолютно безкоштовно. Компаній, які надають доступ до такої технології, з кожним місяцем стає все більше і більше. Американська Google розраховує на те, що в найближчому майбутньому всі мобільні оператори в світі реалізують сумісність з такою на рівні своєї інфраструктури.
За рахунок цього всі користувачі конкурента WhatsApp зможуть обмінюватися повідомленнями і здійснювати голосові дзвінки прямо через мережу оператора зв’язку без використання інтернету. Нічого такого найпопулярніший в світі месенджер, яким володіє Facebook, запропонувати користувачам не зможе, тому саме на підтримку RCS велику ставку збирається зробити Google. Залишається вірити, що задумка «пошукового гіганта» вдасться, адже завдяки цьому всі власники смартфонів на базі Android отримають можливість абсолютно безкоштовно спілкуватися один з одним, в тому числі перебуваючи в різних частинах світу.