Надійність сучасних смартфонів далека від ідеальної. Більшості з них досить впасти на ламінат, не кажучи вже про асфальт, щоб їх екран покрився павутинкою з тріщин. Від цього не рятують навіть металеві корпуси, які, за логікою, повинні додавати апаратів міцності, але часто швидше тільки посилюють пошкодження через свою твердість. Втім, зовсім необов’язково кидати смартфон, щоб він вийшов з ладу. Дехто примудряється ламатися без будь-якої участі з боку власника.
Як повідомив «Комерсант» з посиланням на джерела в майстернях з ремонту смартфонів, найчастіше їх клієнтами стають, як не дивно, власники iPhone. Найбільш часто ламаються апаратами в порядку убування виявилися iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5 і iPhone 6s. На їх частку припадає рівно третина від загального числа звернень за ремонтом. За ними слідують смартфони Huawei Nova 2, Honor 8, Xiaomi Redmi Note 4 і 4X з часткою 27%. А трійку лідерів завершують Galaxy A5, S3 і A3 від Samsung, займаючи 18% звернень.
Що ламається в смартфонах найчастіше
Безумовно, на частоту звернень впливає поширеність конкретної моделі. Але все стає ясно при вивченні причин звернень за ремонтом. Найчастіше власники iPhone (30%) приходять в майстерню за заміною акумулятора. А ось користувачі китайських апаратів, які за останній рік стали ремонтувати частіше аж на 10%, скаржаться на поломку екрану, який виходить з ладу в 56% випадків. У смартфонів Samsung в свою чергу кульгає загальна надійність корпусу. Його заміна потрібно приблизно в 20% випадків.
Але найважливішою для розуміння такого явища, як поломки, категорією дослідження виявилася вартість ремонту. За даними джерел «Коммерсанта», власники смартфонів китайських брендів в середньому витрачають на ремонт приблизно 30% від їх роздрібної ціни. Шанувальники Samsung витрачають близько 25%, а прихильники iPhone – всього 15%.
iPhone – найнадійніші?
Втім, тут важливо пояснити, що, незважаючи на дешевизну ремонту iPhone, на ділі ситуація із заміною компонентів в смартфонах Apple не краща. У більшості випадків користувачі iPhone дійсно готові замінити батарею, але при цьому часто не погоджуються на ремонт екрану або заміну корпусу, яка обходиться в 50 і більше відсотків від ціни апарату. Такі користувачі, як правило, просто купують новий смартфон більш раннього покоління або дістають з тумбочки старий.