Categories: Смартфони

Одна з функцій Android Q викликає великі неполадки на смартфонах

Share
Час читання: 2 хв.

Фрагментація завжди була серйозною проблемою операційної системи Android. Небажання виробників оновлювати свої смартфони довше двох років призвело до того, що сьогодні люди користуються апаратами на базі різних версій однієї і тієї ж платформи, що розділяються не двома і трьома, а часом навіть п’ятьма і більше роками. У не меншому ступені ця проблема характерна і для оновлень безпеки, які хоч і виходять кожен місяць, адаптуються далеко не для всіх апаратів. Тому Google вирішила почати поширювати їх безпосередньо. Але щось пішло не так.

Механізм Mainline, який забезпечує поширення оновлень безпеки через Google Play, став причиною масових перезавантажень смартфонів з Android Q. За словами користувачів, вони побачили оповіщення про те, що їх апарати перезавантажувались в рамках перевірки процедури оновлення. Деякі заявили, що перезавантаження відбувалася циклічно, повторюючись не по одному разу. Але найгірше, що це сталося без схвалення з боку самих користувачів, тоді як зазвичай перезавантаження вимагає безпосереднього дозволу.

Перезавантажується смартфон. Що робити

На запитання користувачів про причини самовільних перезавантажень представники Google відзначили, що це дійсно була перевірка експериментальної функції розповсюдження оновлень, яка вимагала термінового скидання оперативної пам’яті і вступу змін в силу. Проте, пообіцяли в техпідтримку, надалі такого не повториться, а в релізной збірці Android Q користувачам не потрібно перезавантажувати смартфони після оновлення взагалі.

Ідея поширювати оновлення безпеки через Google Play, безумовно, є однією з кращих знахідок Google за останній час. Незважаючи на те що це ніяк не відіб’ється на фрагментації, так користувачі хоча б зможуть бути впевненими, що отримали саме патч з виправленням, а не оновлення-пустушку зі зміненим номером збірки, як це траплялося раніше.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024

    Nokia 105 і 110 отримали сучасний редизайн та порт USB Type-C

    HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…

    16.12.2024

    Біткойн встановив новий рекорд у $106,000 після заяви Трампа

    Ціна біткойна досягла рекорду, перевищивши $106,000, після того як обраний президент США Дональд Трамп заявив,…

    16.12.2024

    Експерт назвав ключові критерії вибору бездротової зарядки для iPhone і Android

    Експерт поділився детальними рекомендаціями щодо вибору бездротових зарядок для смартфонів, акцентуючи увагу на ключових аспектах,…

    16.12.2024

    П’ять привабливих бюджетних смартфонів з відмінними IPS-екранами

    Журналісти видання AndroidInsider підготували список з п'яти привабливих смартфонів з якісними IPS-екранами, які доступні за…

    16.12.2024