Фрагментація завжди була серйозною проблемою операційної системи Android. Небажання виробників оновлювати свої смартфони довше двох років призвело до того, що сьогодні люди користуються апаратами на базі різних версій однієї і тієї ж платформи, що розділяються не двома і трьома, а часом навіть п’ятьма і більше роками. У не меншому ступені ця проблема характерна і для оновлень безпеки, які хоч і виходять кожен місяць, адаптуються далеко не для всіх апаратів. Тому Google вирішила почати поширювати їх безпосередньо. Але щось пішло не так.
Механізм Mainline, який забезпечує поширення оновлень безпеки через Google Play, став причиною масових перезавантажень смартфонів з Android Q. За словами користувачів, вони побачили оповіщення про те, що їх апарати перезавантажувались в рамках перевірки процедури оновлення. Деякі заявили, що перезавантаження відбувалася циклічно, повторюючись не по одному разу. Але найгірше, що це сталося без схвалення з боку самих користувачів, тоді як зазвичай перезавантаження вимагає безпосереднього дозволу.
Перезавантажується смартфон. Що робити
На запитання користувачів про причини самовільних перезавантажень представники Google відзначили, що це дійсно була перевірка експериментальної функції розповсюдження оновлень, яка вимагала термінового скидання оперативної пам’яті і вступу змін в силу. Проте, пообіцяли в техпідтримку, надалі такого не повториться, а в релізной збірці Android Q користувачам не потрібно перезавантажувати смартфони після оновлення взагалі.
Ідея поширювати оновлення безпеки через Google Play, безумовно, є однією з кращих знахідок Google за останній час. Незважаючи на те що це ніяк не відіб’ється на фрагментації, так користувачі хоча б зможуть бути впевненими, що отримали саме патч з виправленням, а не оновлення-пустушку зі зміненим номером збірки, як це траплялося раніше.