У третьому кварталі 2017 року світовий обсяг продажів смартфонів зріс на 3% в річному обчисленні, до рекордних 366,6 млн од. повідомляє
Корреспондент із посиланням на дослідницьку компанію GfK.
Як зазначається, рекордні темпи зростання попиту відзначені в Латинській Америці (на 11% у річному обчисленні), як і в Центральній і Східній Європі (на 9%).
Попит на смартфони досі відновлюється в Центральній і Східній Європі: у третьому кварталі було продано на 9% більше в річному обчисленні – 22,3 млн од. Виручка від продажів смартфонів зросла на 26%, до 5,4 млрд доларів, що було викликане збільшенням попиту на дорожчі пристрої. Позитивна динаміка також відзначена в Росії (продаж зріс на 10%) і в Україні (зростання на 19%).
У Західній Європі в третьому кварталі було продано 30,9 млн смартфонів, що на 7% нижче в річному обчисленні. Зниження показника пояснюється насиченістю ринку і більш пізнім, ніж очікувалося, виходом iPhone X. Проте виручка в регіоні зросла на 4%, до 13,7 млрд доларів.
У Північній Америці обсяг продажів на смартфони в третьому кварталі становив 49,3 млн од., що на 1% менше, ніж у минулому році. При цьому виручка досягла 19,1 млрд доларів, що на 1% більше в річному обчисленні.
У Латинській Америці обсяг продажу досяг за три місяці 27,8 млн од., збільшившись на 11% у річному обчисленні – цьому сприяло зростання попиту в Бразилії. Заразом було продано смартфонів на 8,8 млрд доларів, що на 13% більше в річному обчисленні.
У регіоні Близький Схід і Африка в третьому кварталі було продано 45,2 млн смартфонів (зростання на 8% у річному обчисленні). Виручка досягла 10,7 млрд доларів, збільшившись на 5% до аналогічного періоду 2016 року. “Це збільшення продажу було обумовлене більш швидким, ніж очікувалося, відновленням попиту в Єгипті”, – пише Gfk.
У Китаї і країнах Азії, що розвиваються, у минулому кварталі була відзначена позитивна динаміка: у сукупності було продано близько 174,7 млн смартфонів, виручка становила близько 48,8 млрд доларів.
У розвинених країнах Азії обсяг продажу за третій квартал скоротився на 7%, до 16,4 млн од., виручка – на 9%, до 10,3 млрд доларів. Така динаміка пояснюється падінням продажу в Південній Кореї на 15% у річному обчисленні.